тарчин

НАЈГОРА МУЧЕЊА НА ПРАВОСЛАВНЕ ПРАЗНИКЕ И КАДА ЈЕ ДОЛАЗИО АЛИЈА: Три деценије од затварања злогласног логора за србе „Силос“ код Сарајева
КОНЦЕТРАЦИОНИ логор „Силос“ у Тарчину код Сарајева, у којем је било заточено више од 600 српских цивила, од којих су 24 умрла због посљедица физичког злостављања, пребијања, тортуре и мучења глађу, затворен је крајем јануара прије 30 година, пуна два мјесеца након што је потписан Дејтонски мировни споразум.
ВОЗАЧИ БУДИТЕ НА ОПРЕЗУ: Због клизишта успорен саобраћај на атуо-путу између Брадине и Тарчина
НА дионици ауто-пута смјер Брадина - Tарчин саобраћа се успорено јер се због обилних падавина активирало клизиште, саопштено је из БиХАМК-а.
ВОЗАЧИ, УСПОРИТЕ: На овим дионицма у БиХ постављени нови радари
ЗАВРШЕН је период подешавања и тестирања новопостављених стационарних радарских уређаја на аутопутевима у Кантону Сарајево те су од данас стављени у пуну функционалност.
ЋОСИЋ О СТРАДАЊУ СРБА У ЗЛОГЛАСНОМ ЛОГОРУ: Међународни фактор није желио да се прича о „Силосу“
ГРАДОНАЧЕЛНИК Источног Сарајева Љубиша Ћосић изјавио је да међународни фактор није желио да се много прича о злочинима које су припадници такозване Армије БиХ починили над Србима у злогласном логору "Силос" у Тарчину што потврђује и чињеница да се велики број српских логораша убрзо по изласку из овог казамата одселио у Аустралију, Канаду и САД.
„ЖИВИ СУ ЗАВИДЈЕЛИ МРТВИМА“: Потресне исповијести бивших логораша
БИВШИ логораш у злогласном логору "Силос" у Тарчину Винко Лале изјавио је данас да су глад и жеђ били тежи од свакодневног пребијања у овом казамату, те да су се крици и јауци заточеника ноћу чули до половине насеља.
СТРАДАЊЕ СРБА У ЛОГОРУ „СИЛОС“: Приказан документарац у Источном Новом Сарајеву
ДОКУМЕНТАРНИ филм о страдању Срба у логору "Силос" у Тарчину приказан је данас у Културном центру Источно Ново Сарајево, а савјетник српског члана Предсједништва БиХ Бошко Томић је најавио да ће покренути иницијативу да обиљежавање дана распуштања тог злогласног логора буде датум од републичког значаја.
ЗЛОГЛАСНИ ЛОГОР „СИЛОС“: У четвртак обиљежавање годишњице његовог распуштања
У ЧЕТВРТАК 27. јануара, биће обиљежено 26 година од распуштања злогласног логора за Србе "Силос" у Тарчину, на подручју општине Хаџићи, у којем је у протеклом рату било заробљено више од 600 српских цивила, од којих су 24 умрла због посљедица пребијања, тортуре и мучења глађу.