одвоз смећа
ВАНРЕДНА СЈЕДНИЦА СКУПШТИНЕ ГРАДА БАЊАЛУКА: Посланици о поксупљењу смећа
СКУПШТИНА града Бањалука на данашњој ванредној сједници разматра предложено поскупљење одвоза смећа.
БАЊАЛУЧАНИ СЕ ГУШЕ У СМЕЋУ: Мањак контејнера претвара град у депонију
НА улицама Бањалуке смеће је све чешће поред, а не у контејнерима.
БАЊАЛУКА СВЕ ВИШЕ ЛИЧИ НА ДЕПОНИЈУ: “Чистоћа” упозорава на могућу обуставу одвоза смећа
ОД града који је некада био примјер уредности и чистоће, из Бањалуке све чешће можемо видјети слике контејнера затрпаних смећем, прљавих улица и запуштених паркова. Снијег који се отопио ових дана открио је ружну и тужну слику. А ситуација би могла бити и гора.
МОГУЋЕ ПОСКУПЉЕЊЕ ОДВОЗА СМЕЋА У БАЊАЛУЦИ: „Чистоћа“ упутила захтјев Градској управи
БАЊАЛУЧКА "Чистоћа" затражила је поскупљење одвоза смећа за двије до три марке по домаћинству, а према ријечима Александра Бајића, директора овог комуналног предузећа, није искључена ни опција редукције одвоза комуналног отпада, јер реакције са адресе Градске управе Бањалука на њихове захтјеве нема.
ЗЕЉКОВИЋ: Бањалука се налази у политичком хаосу
ОДБОРНИК СНСД-а у Скупштини града Бањалука Богољуб Зељковић истакао је да се Бањалука данас налази у једном поприличном политичком хаосу и све оно што се дешава у Скупштини града се полако, али сигурно рефлектује на квалитет наших грађана.
ОБУСТАВЉЕН ОДВОЗ СМЕЋА У МОДРИЧИ: Комунално предузеће престаје да пружа услуге
ПРИВРЕДНО друштво "Комуналац – Модрича" а.д. обавијестило је данас Општинску управу Модрича о престанку пружања услуге прикупљања и одвоза комуналног отпада на подручју ове општине.
ЦИЉ ЕФИКАСНИЈЕ КОМУНАЛНЕ УСЛУГЕ: Синдикат предузећа „Депот“ изнио захтјев
СИНДИКАТ Јавног предузећа ДЕПОТ разматра слање званичног захтјева градоначелнику Бањалуке Драшку Станивуковићу и Скупштини града, тражећи доношење одлуке којом би се проширила дјелатност овог предузећа, саопштено из овог синдиката.
„НЕ ПРАВИТЕ СЕ НАИВНИ…“ Директор предузећа Деп-от прозвао Станивуковића
РАТКО Јокић, директор предузећа "Деп-от" упитао је градоначелника Бањалуке Драшка Станивуковића да ли заиста не зна како функционише систем одвоза и депоновања отпада, или се само прави наиван.
ПРОГЛАШЕНА ВАНРЕДНА СИТУАЦИЈА У БАЊАЛУЦИ: Град пред еколошком и здравственом катастрофом (ФОТО)
ЗБОГ проблема са одвожењем смећа у Бањалуци је проглашена ванредна ситуација, саопштио је градоначелник Драшко Станивуковић.
СТАНИВУКОВИЋ ПРЕУЗИМА ХИТНЕ МЈЕРЕ: „Нећу дозволити да чистоћа града и здравље грађана буду доведени у питање“
ДАНАС, 23. марта у 9.00 часова на Штабу за ванредне ситуације предложићу доношење Одлуке о ванредној ситуацији, поводом неодговорног понашања руководства „Депота“ у вези са одлагањем отпада.
КРАЈ САРАДЊЕ: Депонија у Рамићима раскинула уговор са „ДЕПОТ-ом“
УПРАВА предузећа „Депот“ које управља регионалном депонијом у Рамићима раскинула је уговор са бањалучком „Чистоћом“ о одлагању отпада.
ПОЧИЊЕ УРЕЂЕЊЕ ОБИЛИЋЕВА И СРПСКИХ ТОПЛИЦА: Ово је распоред од одвоза кабастог отпада
ВЕЛИКА акција чишћења и уређења наставља се ове седмице у насељима Обилићево 1 и Обилићево 2, као и у насељу Српске Топлице.
ИНФЛАЦИЈА УДАРА НА ЏЕПОВЕ БАЊАЛУЧАНА: Поскупљују вода, гријање и одвоз смећа
ГРАЂАНИ Бањалуке пролазе кроз нови налет инфлације. Вода ће бити скупља за 12 одсто, прикупљање и одвоз отпада за 24 одсто, а гријање ће коштати 19 одсто више. Скупштина града Бањалука усвојила је на ванредној сједници приједлоге одлука о поскупљењу цијена комуналних услуга, у вези са захтјевима које су доставила предузећа "Еко топлане", "Водовод" и "Чистоћа".
НОВЕ ГЛАВОБОЉЕ ЗА БАЊАЛУЧАНЕ: Поскупљују гријање, вода и одвоз смећа
УКОЛИКО Скупштина града Бањалука наредне седмице да сагласност комуналије у овом граду би могле бити знатно скупље, а грађани ће највише осјетити поскупљење гријања. Градска администрација је предложила поскупљење одвоза смећа за 24 одсто, гријања за 19, а воде за 12 одсто.
ПАРИЗ ЗАТРПАН СМЕЋЕМ: Комунлаци у штрајку, противе се пензионој реформи
ХИЉАДЕ тона смећа нагомилало се на улицама Париза након седам дана штрајка сакупљача отпада, који се противе Владиној пензионој реформи, саопштила је данас градска скупштина.
ЧЕКА СЕ ОДГОВОР ГРАДСКИХ ВЛАСТИ: „Чистоћа“ тражи поскупљење одвоза смећа
ИЗ "Чистоће" су потврдили да су Градској управи Бањалука упутили приједлог да се повећају цијене те да због тога чекају с испоруком рачуна за ову годину.
ПОВЕЋАНЕ ЦИЈЕНЕ ОДВОЗА СМЕЋА: Једини излаз за комунално предузеће
ОПШТИНСКО вијеће у Кључу донијело је одлуку којом одобрава Јавном комуналном предузећу "Рад", које врши услуге одвоза и газдовања смећем, повећање цијена ових комуналних услуга.
