ПЉАЧКА ВИЈЕКА: Ево гдје се Мирнеса сада налази

Фото: Њемачка полиција
Наиме, иако сви претпостављају да је у затвору, она се од јануара налази на условној слободи, преноси њемачки Билд.
Од три године, на колико је била осуђена, морала је да одслужи само двије. Условно је пуштена на слободу и од јануара живи са пријатељицом у Штутгарт-Бад Канштату. Како преносе медији, наводно би требала да нађе стални посао, али највећи проблем је што је ниједан послодавац не жели.
Иначе, она се јуче путем поруке огласила за њемачке медије, говорећи како се осјећа након његовог хапшења.
– Мислим да је правда коначно задовољена. Наравно да ћу свједочити против њега као свједок на суду. Апсолутно више не желим да га видим. Надам се да ће једног дана удисати исти овај филтрирани ваздух као ја – написала је Мирнеса С. у поруци за РТЛ.
Подсјетимо, ријеч је о спектакуларној пљачки из октобра 2022. године када је Роберт С. наговорио Мирнесу С. из Босне и Херцеговине да узме новац из штутгартске фирме за коју је тада радила. Она је у року од пар минута успјела да изнесе 1,25 милиона евра из фирме и нестане.
Мирнеса С. (42) поријеклом је из БиХ, а радила је у фирми „Просегур“ која се бави превозом новца. Упознала је Роберта С. у кафићу у Штутгарту док су обоје били у друштву пријатеља. Током разговора споменула је гдје ради, а у набилдованом шармеру видјела је шансу за нешто више. Убрзо потом договорили су састанак.
– При том сусрету, којем је присуствовао и Робертов пријатељ Марко И. (48), њих двојица су одмах почела да испитују Мирнесу да ли је могуће украсти новац из фирме у којој ради. Она је то у почетку одбила и није жељела да говори о томе. Међутим, Роберт није одустајао, ласкао јој је, говорио да жели да буде с њом и обећавао јој да, када узму новац, више никада неће морати да ради – рекао је извор близак случају.
Према оптужници, Роберт је у року од двије седмице успио да увјери Мирнесу да учествује у пљачки. Спектакуларна пљачка догодила се у петак, 14. октобра 2022. године. Мирнеса је отишла на посао и око 15 часова, у тренутку када нико није гледао, у кутију је спустила 80 свежњева новчаница од 100 и 200 евра. Затим је напустила просторије фирме.
Напољу ју је чекао Роберт у „мерцедесу“. Тада почиње њихов бијег. Прво су се одвезли у Беч, гдје их је чекао Марко И. Заједно су се ријешили Мирнесиног мобилног телефона, а затим су наставили пут, прво у Хрватску, па у Србију.
Роберт је Мирнеси дао 20.000 евра, а остатак новца задржао за себе. Током наредних дана Марко И. је уз помоћ кријумчара пребацио Мирнесу из Хрватске у Србију. У почетку су вјеровали да су успјели. Међутим, лагодни живот претворио се у пакао.
Према информацијама из адвокатских кругова, Роберт је постао све чуднији и није дозвољавао Мирнеси да се удаљи од њега. Иако ју је стално држао на оку, престао је да показује било какву блискост и одбијао је сваки контакт са њом.
Када му се пожалила на такво понашање, он јој је запретио. Уплашена, Мирнеса је потом побјегла у Црну Гору. Тамо је преко свог адвоката контактирала с њемачким властима и најавила да жели да се преда.
(ЦрнаХроникаБа)
НАЈНОВИЈЕ ИЗ РУБРИКЕ
ГОРИ АУТОМОБИЛ У ПРИЈАКОВЦИМА КОД БАЊАЛУКЕ: Полиција пропушта возила једном траком (ВИДЕО)
НА магистралном путу у Пријаковцима код Бањалуке гори аутомобил.
ПОЖАР КОД ТРЕБИЊА ИЗМИЧЕ КОНТРОЛИ: Ватра се проширила према селима
ПОЖАР у Поповом Пољу и даље је активан, а ватрена линија дуга је око пет километара и током ноћи се проширила према селима Седлари, Грмљани, Пољице. Ватрогасци су стално на пожаришту и објекти и имовина су одбрањени.
ПОЛИЦИЈСКА АКЦИЈА НА ЈАХОРИНИ: Осам особа кажњено због нелегалног обезбјеђења
НА Јахорини су синоћ извршила контроле, а полиција је издала прекршајне налоге за осам особа који су радили као обезбјеђење, а да за то нису имали законско право.
ОГЛАСИЛА СЕ ПОЛИЦИЈА: Грађани пружили прву помоћ жени која је скочила са моста у Врбас
ЖЕНСКА особа која је данас скочила са Градског моста у Бањалуци спасена је захваљујући брзој реакцији грађана који су се затекли у близини и пружили јој прву помоћ до доласка Хитне помоћи.
ДЈЕВОЈКА СКОЧИЛА СА МОСТА У ВРБАС: Младић и конобар јој спасили живот
ВЕЛИКА драма одвијала се данас у Бањалуци, када је једна дјевојка скочила с градског моста у Врбас.
ТУЖАН КРАЈ ПОТРАГЕ: Пронађено тијело несталог Миланка Љепоје
ПРИЈЕДОРСКА полиција је пронашла тијело Љепоја Миланка из Новог Града за којим је трајала потрага од 13. јуна.
ПРЕДМЕТ „ПЕТЉА“: Бањалучанка ослобођена кривице, тужилаштво одустало од оптужби
НИНА Куваља (46) из Бањалуке у Окружном суду је ослобођена кривице да је учествовала у препродаји кокаина и марихуане на подручју Бањалуке.
ТРАГЕДИЈА У БиХ: Преминуо дјечак (15) након што је пао са електричног тротинета
У Свеучилишној клиничкој болници Мостар јуче је преминуо 15-годишњи младић из околине Метковића, након што је задобио по живот опасне повреде главе у тешкој несрећи која се догодила у уторак.
МОНСТРУОЗНИ ЗЛОЧИН КОЈИ ЈЕ ЗГРОЗИО БиХ: Крајишки канибал који је убио и појео мајку и даље на лијечењу у Сокоцу
САБАХУДИН Велић (1985) из Босанске Крупе, који је мучки убио своју мајку Насиху (60) и на крају скухао дијелове њеног тијела и појео их и даље је на лијечењу, сазнаје “Дневни аваз”.
ВОЗАЧ ДОЖИВИО СРЧАНИ УДАР? Нови детаљи трагедије код Бањалуке
Адем Б. (72), који је прије четири дана страдао у стравичном судару четири возила у мјесту Пријаковци код Бањалуке, прије кобне несреће имао је срчаних проблема, што је највероватније довело до губитка контроле над возилом којим је управљао.
Коментари (0)
15:27 ПОЧЕТАК ЈУЛА ДОНОСИ ОСВЈЕЖЕЊЕ: Очекују се пљускови, грмљавина и захлађење
ПОЧЕТАК наредног мјесеца у Републици Српској доноси освјежење са падавинама, локално градом и јаким вјетром, а киша је могућа и у уторак, 30. јуна.
14:13 КУПАЧИ ТРАЖЕ ХИТНУ РЕАКЦИЈУ ГРАДА: Уништене кабине на плажи код Зеленог моста (ФОТО)
Кабине за пресвлачење на бањалучкој плажи код Зеленог моста скоро су потпуно уништене, а бројни купачи који спас од врућина траже у хладном Врбасу апеловали су на надлежне градске службе да их обнове.
0 ПОЧЕТАК ЈУЛА ДОНОСИ ОСВЈЕЖЕЊЕ: Очекују се пљускови, грмљавина и захлађење
ПОЧЕТАК наредног мјесеца у Републици Српској доноси освјежење са падавинама, локално градом и јаким вјетром, а киша је могућа и у уторак, 30. јуна.
0 БЕОГРАД СПРЕМА ЖЕСТОК ОДГОВОР! Ако се потврди забрана уласка Драгану Вучићевићу у Црну Гору
НЕЗВАНИЧНА информација да је власнику Информера Драгану Вучићевићу забрањен улазак у Црну Гору, иако још није потврђена од надлежних институција, већ је изазвала озбиљне реакције у политичким и медијским круговима у Београду.