„ВАРЉИВО БАЊАЛУЧКО СУНЦЕ“: Радојичић на пићу са Нешићем (ФОТО)
“ВАРЉИВО бањалучко прољећно сунце”, написао је на друштвеним мрежама бивши градоначелник Бањалуке Игор Радојичић изнад фотографије на којој у прољећном времену и пићу ужива са предсједником ДНС-а Ненадом Нешићем.
УМЧИЋЕВИЋУ „КЉУЧ ГРАДА БАЊАЛУКА“: Највише признање припало челнику фабрике обуће “Бема”
НАЈВИШЕ градско признање признање “Кључ Града Бањалука - са повељом почасни грађанин" ове године иде у руке Маринка Умичевића, технчког директора фабрике обуће “Бема” и одборника СНСД у градском парламенту.
МЈЕРЕЊЕ РАДИОАКТИВНОСТИ У НОВОМ ГРАДУ: Постављена гама сонда
У ЗОНИ санитарне заштите у насељу Млакве код Новог Града данас је постављена гама сонда за мјерење радиоактивности у ваздуху, локација у БиХ најближа Черкезовцу, гдје Хрватска планира да складишти радиоактивни отпад из Нуклеаране електране "Кршко".
НЕШИЋ КОНСТАТОВАО: Вукановић је потврдио да је српски Жељко Комшић
ПРЕДСЈЕДНИК ДНС-а Ненад Нешић изјавио је да предсједник "Листе за правду и ред" Небојша Вукановић жели да добије наклоност бошњачког бирачког тијела у Републици Српској и да је потврдио тезу да је српски Жељко Комшић.
ВАНРЕДНА СЈЕДНИЦА ВЛАДЕ СРПСКЕ: Усвојен програм рада за 2022. годину
ВЛАДА Републике Српске данас је, на 33. посебној сједници, усвојила Програм рада Владе Републике Српске за 2022. годину, као и извјештај о раду за прошлу годину.
СTAНИВУКОВИЋ ДОГОВОРИО СА ПРЕВОЗНИЦИМА: Продаја мјесечних карата почиње сутра
ПРОДАЈА мјесечних карата за идући мјесец почиње сутра, постигли смо договор о томе са превозницима, рекао је градоначелник Бањалуке Драшко Станивуковић.
СЈАЈНЕ ВИЈЕСТИ ЗА ПОЉОПРИВРЕДНИКЕ: Захтјев за меркантилну пшеницу до 30. априла
СВИ пољопривредни произвођачи по Правилнику о условима и начину оствариваања подршке пољопривредним произвођачима изазваним пандемијом вируса корона требају поднијети поново захтјев за додатних 100 КМ за меркантилну пшеницу, а рок за подношење захтјева је 30. април 2022. године, напомиње Сретен Вучковић из градског Одјељења за пољопривреду.
ОДРЖАНА РЕДОВНА СЈЕДНИЦА ВЛАДЕ РС: Нове мјере подршке привреди
ДАНАС је у Бањалуци одржана 162. Сједница Владе Републике Српске.
ВУЧИЋ ПОМАЖЕ РЕГИОНУ: Пшеницу ће добити и БиХ и Црна Гора
ПРЕДСЈЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас да је Србија добила из БиХ веће захтјеве за пшеницу и кукуруз него што је очекивао, али да то неће бити проблем.
ДОМ НАРОДА ОДЛУЧИО: О укидању акциза на гориво у редовној процедури
ОДЛУКОМ Дома народа Парламентарне скупштине БиХ у редовну процедуру упућен је Приједлог закона о измјенама Закона о акцизама у БиХ, којим се предвиђа укидање акциза на гориво на шест мјесеци, уз могућност да Савјет министара тај рок продужи на још три мјесеца.
ДОДИК У КРАЉЕВУ: Манифестација поводом Дана сјећања на страдале у НАТО агресији
СРПСКИ члан Предсједништва БиХ Милорад Додик присуствоваће вечерас у Краљеву обиљежавању Дана сјећања на страдале у НАТО агресији.
ДОМ НАРОДА ЈЕДНОГЛАСАН: Приједлог закона о допуни Закона о ПДВ-у добио подршку
ДОМ народа Представничког дома Парлментарне скупштине БиХ једногласно је усвојио Приједлог закона о допунама Закона о порезу на додату вриједност у првом читању, који се уводи диференцирана стопа од пет одсто на основне животне намирнице, а 22 одсто на луксузну робу.
СТАНИВУКОВИЋ ПОВУКАО ИМЕНОВАЊА У УПРАВНЕ ОДБОРЕ: СНСД пријети кривичном пријавом
СА данашњег засједања Скупштине града опет су повучене тачке дневног реда, које се односе на именовање чланова управних одбора више установа, и то Банског двора, Центра за социјални рад, Центра за предшколско васпитање и образовање, Дома здравља и Градске развојне агенције.
„НОЋНИ ВУКОВИ“ ПАМТЕ НАТО АГРЕСИЈУ: Положили вијенце код српске амбасаде у Москви
ПРЕДСТАВНИЦИ руског мото клуба "Ноћни вукови" су испред амбасаде Србије у Москви одали пошту жртвама НАТО агресије на СР Југославију
СТАНИВУКОВИЋ О АГРЕСИЈИ НАТО-а: „Док осуђују друге заборављају шта су радили нама – ми нећемо“
ГРАДОНАЧЕЛНИК Бања Луке Драшко Станивуковић огласио се на друштвеним мрежама поводом годишњице НАТО агресије над СРЈ.
КОШАРАЦ – МАТИЋЕВА: Разговарали о наставку извоза пољопривредних производа
МИНИСТАР спољне трговине и економских односа у Савјету министара Сташа Кошарац разговарао је данас у Београду са министром трговине, туризма и телекомуникација Србија Tатјаном Матић о могућности наставка извоза одређених пољопривредних производа из Србије на тржиште Републике Српске и Федерације БиХ.
ЧУБРИЛОВИЋ ПОРУЧИО: Разговорима стварати позитивне политичке вибрације
Предсједник Народне скупштине Републике Српске Недељко Чубриловић указао је на значај разговора како би се створиле позитне политичке вибрације које доприносе бољим свеукупуним односима и у Републици Српској и у БиХ.
БЕЗ НОВИХ ЗАДУЖЕЊА: Дуг Града смањен за више од 17 милиона КМ
ДУГ Града Бање Луке смањен је за више од 17 милиона КМ у односу на стање затечено 31. децембра 2020. године, захваљујући рационалном управљању јавним новцем, а у протеклој години није било ни нових задужења.
„ЈЕДАН ОД НАЈБИТНИЈИХ ПРОЈЕКАТА БИХ“ Изградња моста на Сави биће завршена крајем маја
ИЗГРАДЊА прекограничног моста на ријеци Сави код Градишке биће завршена у уговореном року, до краја маја, али ће у саобраћај бити пуштен тек за двије године, колико је предвиђено за завршетак везне саобраћајнице са стране Хравтске, чија је изграња почела у фебруару, истакнуто је током данашње посјете градилишту министра комуникација и транспорта у Савјету министара Војина Митровића и директора "Аутопутева Републике Српске" Душана Топића.
БЕЗ ТЕЖИХ КРИВИЧНИХ ДЈЕЛА: Шеховац – Безбједност задовољавајућа у Источном Сарајеву
У ПОЛИЦИСКОЈ управи Источно Сарајево данас је одржана редовна конференција за новинаре, на којој су од стране руководства Управе презентовани резултати рада за мјесец фебруар текуће године.
У ШКОЛСКОМ ДВОРИШТУ ПОСАЂЕНЕ ЈАБУКЕ И ШЉИВЕ: Малишанима у Бањалуци указано на значај бриге о садницама воћа
ПРЕДСТАВНИЦИ Министарства пољопривреде, шумарства и водопривреде Републике Српске и дјеца другог разреда Основне школе "Јован Цвијић" у Бањалуци данас су у школском дворишту посадили неколико садница аутохтоних сорти јабука и шљива, а ђацима је указано и на значај бриге о дрвећу и користи од конзумације воћа.
„ВЕЧЕ БУДВЕ У БЕОГРАДУ“: Делегација Града присуствовала свечаности
ПОД слоганом „Будва – Љубав која траје“ – одржан је свечани коктел „Вече Будве у Београду“, који је окупио представнике градова из Републике Српске, Србије и Црне Горе, представнике републичких институција земаља региона, бројне привреднике, представнике туристичких организација и привредих комора.