
ISKLJUČENJE U ŠIREM CENTRU: Oko šest hiljada bijeljinskih domaćinstava ostaje bez struje
U ŠIREM centru Bijeljine sutra će bez električne energije biti oko 6.000 potrošača, najavljeno je iz "Elektro-Bijeljine".
NA GRANICAMA BEZ ZADRŽAVANJA: Kolovozi u Srpskoj jutros mjestimično vlažni
U REPUBLICI Srpskoj i Federaciji BiH na pojedinim dionicama u kotlinama i uz riječne tokove vidljivost je smanjena zbog magle, a kolovozi su mjestimično vlažni.
PONEGDJE MOGUĆA KIŠA? Pročitajte detaljnu vremensku prognozu za prvi dan vikenda
U REPUBLICI Srpskoj i Federaciji BiH danas će biti sunčano vrijeme, uz umjerenu oblačnost i toplo.
BIĆE VJETROVITO: Evo kakvo nas vrijeme očekuje sutra
U REPUBLICI Srpskoj i Federaciji BiH sutra se očekuje promjenljivo do umjereno oblačno vrijeme uz sunčane periode i toplije.
JOŠ JEDAN KORAK DALJE: Bijeljinska bolnica uvela nove tehnike implantacije pejsmejkera
KARDIOLOŠKI tim bijeljinske bolnice je napravio još jedan iskorak u elektrofiziologiji srca uvođenjem nove tehnike implantacije pejsmejkara, stimulacijom provodnog sistema, koja je juče izvedena u našoj zdravstvenoj ustanovi, uz podršku stručnjaka za aritmije iz Hrvatske.
NAJVEĆI DUNJIK U REGIJI: Trebinjska porodica zadovoljna rodom, uskoro kreće berba (FOTO)
U NAJVEĆEM dunjiku u regiji, u vlasništvu trebinjske porodice Škero, uskoro bi trebalo da počne berba ovogodišnjeg roda dunja.
NISU BEZBJEDNI ZA UPOTREBU: Bicikla kineskog proizvođača povučena sa tržišta BiH
AGENCIJA za nadzor nad tržištem BiH saopštila je da iz prodaje povlači bicikl za djecu "totem 14" kineskog proizvođača, jer ne ispunjavaju bezbjednosne zahtjeve.
SUTRA ŠAHOVSKA SIMULTANKA: Znak sjećanja na partiju Bobija Fišera i rudara RŽR „Ljubija“
U LJUBIJI kod Prijedora sutra će biti održana šahovska simultanka na 20 tabli povodom jubileja i u znak sjećanja na sportski događaj iz 1961. godine, kada je svjetski velemajstor Bobi Fišer odigrao simultanku sa 30 rudara Rudnika željezne rude "Ljubija".
DODATNI VID ANGAŽOVANJA: Počinju besplatne sportske sekcije u školama
PREDSTAVNICI Grada Banje Luke prisustvovali su potpisivanju ugovora sa izabranim profesorima fizičkog vaspitanja i sporta u okviru realizacije projekta „Razvoj sporta kroz školske sportske sekcije“.
NAKON IZVRŠENOG OPERATIVNOG ZAHVATA: Beba transportovana iz Beograda kući u Trebinje
BEBA od mjesec i 10 dana danas je transportovana helikopterom Helikopterskog servisa Republike Srpske iz Beograda kući u Trebinje, nakon izvršenog operativnog zahvata, rekao je direktor Helikopterskog servisa Boban Kusturić.
ŠETNJA PO MOTAJICI: Obilježen „Roze oktobar“ – Mjesec borbe protiv karcinoma dojke
ŠETNJOM od desetak kilometara po planini Motajici u kojoj su učestvovale i derventske gimnazijalke, obilježen je "Roze oktobar" - Mjesec borbe protiv karcinoma dojke.
U SKLADU SA POTREBAMA: U nedjelju ispuštanje vode sa Hidroelektrane „Trebinje dva“
HIDROELEKTRANA na Trebišnjici /HET/ najavila je da će se od nedjelje, 23. oktobra, do petka, 28. oktobra, regulisano ispuštati voda sa Hidroelektrane /HE/ "Trebinje dva" što će za posljedicu imati podizanje nivoa rijeke Trebišnjice.
JESEN U BANJALUCI: Raspisan konkurs za najljepšu fotografiju
BANJALUKA je predivna u jesenjem ruhu, a šarenilo boja jeseni najviše dođe do izražaja putem fotografije.
TRIVIĆ, RAJČEVIĆ I GNJATIĆ PORUČILI CIK-u: Ne dovodite u pitanje budućnost 23 hiljade radnika u prosvjeti i kulturi
MINISTAR prosvjete i kulture Natalija Trivić, ministar za naučno-tehnološki razvoj, visoko obrazovanje i informaciono društvo Srđan Rajčević i predsjednik Sindikata obrazovanja, nauke i kulture Dragan Gnjatić izrazili su uznemirenost, zabrinutost i nezadovoljstvo zbog neblagovremenog objavljivanja rezultata izbora, te nedvosmisleno poručili Centralnoj izbornoj komisiji da ne dovode u pitnje budućnost 23 hiljade prosvjetnih radnika, radnika u kulturi i zaposlenih u studentskom standardu u Republici Srpskoj.
NAJVEĆI IZNOS DO SADA: Trebinje izdvaja tri miliona KM za putnu infrastrukturu
GRAD Trebinje planirao je da u putnu infrastrukturu uloži oko tri miliona KM u okviru ovogodišnjeg budžeta, što je najveći iznos izdvojen za te svrhe do sada, rekao je Srni gradonačelnik Mirko Ćurić.
NIJE BILO PREMINULIH: Najnoviji korona izvještaj u Srpskoj
OD POSLJEDNJEG izvještaja o epidemiološkoj situaciji u Republici Srpskoj, u posljednja 24 časa u Institutu za javno zdravstvo Republike Srpske, Univerzitetskom kliničkom centru Republike Srpske i u bolnici Sv. Vračevi u Bijeljini izvršeno je testiranje 83 laboratorijska uzorka, a virus korona potvrđen je kod 11 osoba.
FOND PIO: Uplaćena sredstva za socijalno zbrinjavanja radnika u 2022. godini
NA OSNOVU Odluke Vlade Republike Srpske od 29. septembra 2022. godine odobrena su sredstva i izvršena uplata sredstava iz Programa socijalnog zbrinjavanja radnika u 2022. godini, u ukupnom iznosu od 582.117,16 KM, saopšteno je iz Fonda za penzijsko i invalidsko osiguranje Srpske.
SMRAD JE NEIZDRŽIV: Privrednici u blizini deponije „Ramići“ u problemu
ZBOG nesnosnog smrada koji se širi sa prepune deponije smeća, već neko vrijeme niko ne smije da otvara prozore u Poslovnoj zoni “Ramići” i u nekoliko desetina najbližih kuća.
ŠUGA U BANJALUČKOJ GIMNAZIJI: Zaražen učenik, sanitarna inspekcija u školi
U BANJALUČKOJ Gimnaziji pojavila se šuga, a prema nezvaničnim informacijama zaražen je sedamnaestogodišnji učenik ove škole.
RADNICI NA TERENU: Kvarovi na vodovodnoj mreži u nekoliko banjalučkih ulica
GRADSKI Vodovod Banjaluka obavještava građane da će se izvoditi radovi na cjevovodu u ulicama Vojvode Momčila (Bulevar), Crkvena (Lauš II), Ključka (Pobrđe), Novice Cerovića (Borik I), Save Kovačevića (Borik I), Stevana Bulajića (Starčevica) i u Donjem Pervanu.
NA PRVOM MJESTU INTERESI DJECE I RODITELJA: Učinjeni značajni napori, svi vrtići rade
SVI vrtići u sastavu Centra za predškolsko vaspitanje i obrazovanje od jutros rade normalno, nakon dogovora koji je juče postignut između Sindikalne organizacije Centra za predškolsko vaspitanje i obrazovanje, rukovodstva te ustanove i Grada Banja Luka.
CENTAR BIJELJINE BEZ STRUJE: Oko 6.000 potrošača ostaje u mraku
ŠIRI centar Bijeljine, oko 6.000 potrošača, u nedjelju, 23. oktobra, biće bez električne energije, najavljeno je iz "Elektro-Bijeljine".