високо образовање

БУДИМИР: Влада РС контантсно улаже у високо образовање

БУДИМИР: Влада РС контантсно улаже у високо образовање

МИНИСТАР за научнотехнолошки развој, високо образовање и информационо друштво Жељко Будимир изјавио је да Влада константно улаже у бањалучки Универзитет као окосницу високог образовања у Српској.

07.04.23 у 13:55
„СРБИМА И ПРАВОСЛАВЦИМА НИКАДА ТЕЖЕ У ЕВРОПИ“: Светосавски пријем у Источном Сарајеву окупио стручњаке

„СРБИМА И ПРАВОСЛАВЦИМА НИКАДА ТЕЖЕ У ЕВРОПИ“: Светосавски пријем у Источном Сарајеву окупио стручњаке

СВЕТОСАВСКИ пријем, који су у оквиру свечаности поводом обиљежавања Дана Републике Српске организовали Универзитет у Источном Сарајеву заједно са Министарством за научнотехнолошки развој, високо образовање и информационо друштво Републике Српске, уприличен је данас у просторијама Ректората у Источном Сарајеву.

27.01.23 у 14:44
КОРАК ВИШЕ У ОБРАЗОВАЊУ: Економски факултет Пале први у БиХ добио Тедквал сертификат

КОРАК ВИШЕ У ОБРАЗОВАЊУ: Економски факултет Пале први у БиХ добио Тедквал сертификат

НА Економском факултету на Палама данас jе одржана свечаност поводом добијања Тедквал /TedQual/ сертификата за програм "Туризам и хотелијерство", који је додијелила Академија Свјетске туристичке организације УН, а представља златни стандард у туристичком образовању.

24.10.22 у 14:11
ПОЗИВ ЗА СТАНОВНИКЕ РЕГИОНА: Конкурс за бесплатно високо образовање у Русији

ПОЗИВ ЗА СТАНОВНИКЕ РЕГИОНА: Конкурс за бесплатно високо образовање у Русији

РУСКА Амбасада у БиХ позвала је заинтересоване држављане Србије, БиХ, Црне Горе, Сјеверне Македоније, Словеније и Хрватске, са сталним боравком на територији ових земаља, да се јаве на конкурс за добијање бесплатног високог образовања у Русији, који је отворен од 1. септембра.

14.09.22 у 12:02
„МАЊАК СТУДЕНАТА НА НЕКИМ СТУДИЈСКИМ ПРОГРАМИМА“ Рајчевић о уписном року на факултету

„МАЊАК СТУДЕНАТА НА НЕКИМ СТУДИЈСКИМ ПРОГРАМИМА“ Рајчевић о уписном року на факултету

У РЕПУБЛИЦИ Српској постоји мањак студената на неким студијским програмима јавних универзитета, па је потребно сачекати други и трећи уписни рок да би се сагледале све чињенице у вези са бројем уписаних студената у наредну академску годину, рекао је министар за научно-технолошки развој, високо образовање и информационо друштво Српске Срђан Рајчевић.

19.08.22 у 12:24
УНИВЕРЗИТЕТ У САРАЈЕВУ СЛАВИ 30 ГОДИНА: Рајчевић – Српској важно високо образовање

УНИВЕРЗИТЕТ У САРАЈЕВУ СЛАВИ 30 ГОДИНА: Рајчевић – Српској важно високо образовање

МИНИСТАР за научно-технолошки развој, високо образовање и информационо друштво Републике Српске Срђан Рајчевић изјавио је да Универзитет у Источном Сарајеву има посебан стратешки значај с обзиром на то да је географски дисперзиран у десет локалних заједница широм истока Републике са 17 организационих јединица

24.05.22 у 19:18
ЦВИЈАНОВИЋ: Економски факултет бањалучког Универзитета испунио мисију

ЦВИЈАНОВИЋ: Економски факултет бањалучког Универзитета испунио мисију

ПРЕДСЈЕДНИК Републике Српске Жељка Цвијановић похвалила је данас Економски факултет Универзитета у Бањалуци, који прославља 47 година рада и постојања, што је испунио мисију и успјешно провео многе генерације, па су његови студенти препознати у друштву.

07.02.22 у 14:09
УНИВЕРЗИТЕТ У ИСТОЧНОМ САРАЈЕВУ: Заузели треће мјесто

УНИВЕРЗИТЕТ У ИСТОЧНОМ САРАЈЕВУ: Заузели треће мјесто

УНИВЕРЗИТЕТ у Источном Сарајеву заузима треће мјесто од 48 рангираних високошколских установа из БиХ, према најновијим подацима свјетске Вебометрикс ранг-листе.

04.02.22 у 12:43