угоститељски објекти

ОДЛАЗАК У КАФИЋЕ ПОСТАЈЕ ЛУКСУЗ: Кафа у Бањалуци и до 3,5 КМ

ОДЛАЗАК У КАФИЋЕ ПОСТАЈЕ ЛУКСУЗ: Кафа у Бањалуци и до 3,5 КМ

Члан Управног одбора Удружења послодаваца угоститељства и туризма Републике Српске Горан Куртиновић рекао је да је дошло до поскупљења кафе, најављујући да ће цијена овог напитка у Бањалуци достићи три до три и по марке.

15.02.24 у 08:53

КАФАНЕ СЕ ЗАТВАРАЈУ ПОНЕДЈЕЉКОМ? Приједлог из Бијељине изненадио угоститеље

НАКОН увођења нерадне недјеље, коју сматра успјешним пројектом, градоначелник Бијељине Љубиша Петровић многе је изненадио приједлогом да у Бијељни уведе и нерадни понедјељак, овог пута за угоститељске објекте.

08.05.23 у 14:02

НЕКАКО С ПРОЉЕЋА: Продужено радно вријеме угоститељских објеката у Бањалуци

ЉЕТНО радно вријеме свих угоститељских и објеката који на подручју града обављају трговинску, занатску и услужну дјелатност примјењује се од 1. априла.

04.04.23 у 17:41

УГОСТИТЕЉИ ИМАЈУ ПРАВО НА СУБВЕНЦИЈЕ: Власници локала у центру Бањалуке који су обуставили рад да се пријаве за помоћ

УГОСТИТЕЉИ, који су морали да обуставе своје пословање усљед реновирања паркића у центру града, могу да се пријаве за субвенције путем јавног позива који је у току, рекла је савјетница градоначелника Бањалуке за друштвене дјелатности, Милада Шукало.

17.07.22 у 11:03

ТУРИСТИЧКИ ВАУЧЕРИ АКТУЛЕНИ И ОВЕ СЕЗОНЕ У РС: Исте могуће користити искључиво ван мјеста пребивалишта

ВЛАДА Републике Српске донијела је на данашњој сједници Уредбу о начину и поступку додјеле туристичких ваучера, којом се утврђује начин и поступак додјеле финансијских средстава Компензационог фонда Републике Српске грађанима Републике Српске за субвенционисано коришћење угоститељских услуга у угоститељским објектима, саопштено је из Министартсва трговине и туризма.

09.06.22 у 15:13

ОШТРЕ КРИТИКЕ ИНИЦИЈАТИВЕ У БАЊАЛУЦИ: Нерадна недјеља за све или ни за кога

НАСТОЈАЊА градске власти у Бањалуци да за дио дјелатности уведе наредну недјељу и даље наилази на оштре критике у јавности, која се пита зашто би неке радње другог дана викенда биле затворене, а осталим би било допуштено да раде.

01.06.22 у 11:18

СКРАЋЕНО РАДНО ВРИЈЕМЕ НОЋНИХ КЛУБОВА: Републички штаб Републике Српске донио нову одлуку

РЕПУБЛИЧКИ штаб за ванредне ситуације донио је закључак којим се препоручује Влади Републике Српске да измијени и допуни уредбу којом би се ограничило радно вријеме свим врстама угоститељскиох објеката од 6.00 до 24.00 часа, док би ноћни клубови и даље могли радити од 6.00 до 2.00 часа иза поноћи.

19.01.22 у 17:40

ДАН РЕПУБЛИКЕ У СРПСКОЈ: Привремена обустава рада угоститељских објеката

НА подручју града Бањалука данас и сутра привремено ће бити забрањен рад угоститељских објеката и точење алкохолних пића да би се обезбиједила несметана прослава 9. јануара – Дана Републике, саопштено је из Градске управе.

08.01.22 у 09:30

БАЊА ЛУКА : Привремена обустава рада угоститељским објектима

НА ПОДРУЧЈУ града Бањалука сутра и у недјељу, 9. јануара, привремено ће бити забрањен рад угоститељских објеката, те точење алкохолних пића, како би се обезбиједила несметана прослава Дана Републике Српске.

07.01.22 у 15:59