СПС

„МИ СМО ТИ КОЈИ МИЈЕЊАМО СТВАРИ“ Кондић позвао младе у СПС
СМАТРАМ да млади људи Републике Српске требају бити политички активни. Социјалистичка партија Српске је та која им пружа прилику да се боре за своје идеје и бољу будућност. Позивамо младе да нам се прикључе и да заједно градимо добар тим који ће имати снагу за велике ствари. Досадашња пракса СПС- а је посебна пажња коју посвећујемо новим генерацијама и заиста са поносом могу рећи да имамо највриједније омладинце, рекао је Саша Кондић, предсједник Градског одбора СПС Бањалука и шеф одборничког клуба СПС Бањалука.
СПС ПИСАО ВИШКОВИЋУ: Док сте ви на одмору, продају вам стратешка предузећа
СОЦИЈАЛИСТИЧКА партија Српске упутила је отворено писмо предсједнику Владе Републике Српске Радовану Вишковићу, поручивши му да Република Српска остаје без сратешких предузећа док он одмара.
„НЕ НА ШТЕТУ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ“: Милетић о докапитализацији рудника Љубија
ДОКАПИТАЛИЗАЦИЈА рудника Љубија договорена од стране министра Петра Ђокића нас је довела у ситуацију да требамо бити изузетно опрезни. Наиме интерес нашег града јесте да рудник ради али да профит остаје нашој земљи и грађанима. Све мора бити транспарентно и јавно.
„ОГРОМАН ЕКОНОМСКИ ЗНАЧАЈ ЗА ГРАДИШКУ“ Гвозден поздравила завршетак радова на мосту
ЗАВРШЕТАК радова на мосту на Сави је од огромног значаја за Републику Српску, ово је један од пројеката којим се Српска отвара ка Европи, те има огроман економски значај за Градишку гдје већ има неколико изграђених фабрика, што је за собом повукло и велико интересовање страних инвеститора у индустријским зонама, али и за цијелу Републику Српску, казала је предсједница ГО СПС Градишка Сњежана Гвозден.
ЂУРИЋ О ОДЛУЦИ ШМИТА: Изборна комисија и раније је могла да санкционише кандидате
ИЗБОРНА комисија је и раније могла да санкционише кандидате који крше правила, али није јер је и сама била дио тога процеса, каже Неђо Ђурић члан Предсједништва СПС-а и кандидат за српског члана Предсједништва БиХ.
„ЗА ТО СМО СЕ ЗАЛАГАЛИ“: Кондић о повећању плата васпитачима
ГРАДСКИ одбор Социјалистичке партије Српске и предсједник СПС ГО Бањалука Саша Кондић поздравили су повећање плата васпитно-образовним радницима.
„ТРАЈНО ЗАБРАНИТИ ПРОДАЈУ РЕСУРСА СРПСКЕ“: Селак поручио свим страначким субјектима да се изјасне
СОЦИЈАЛИСТИЧКА партија Српске од свих политичких субјеката у Републици Српској тражи да се изјасне о иницијативи за трајну забрану продаје природних ресурса Републике Српске.
СПС БАЊАЛУКА: Повећати плате радницма јавних вртића
ЗАЛАЖЕМО се за повећање плата запосленима у „Центру за предшколско васпитање и образовање“. Због страначких и политичких интереса ови људи су доведени до тога да са постојећим примањима не могу издржавати своје породице, а ако томе додамо и инфлацију сувишно је и мислити да би им примања која имају могла бити довољна за пристојан живот, кажу у Градском одбору СПС Бањалука.
СПС ПОДРЖАВА ПОВЕЋАЊЕ ПЛАТА ВАСПИТНО-ОБРАЗОВНИМ РАДНИЦИМА: „Постали су жртве политичког препуцавања“
СПС је подржао повећање плата васпитно-образовним радницима у Републици Српкој, поручено је из градског одбора ове странке у Бањалуци.
„БОЛ КОЈИ НЕ ЈЕЊАВА“: Селак и Скоко са младима на мјесту страдања Срба
ПРЕДСЈЕДНИК Социјалистичке партије Српске Горан Селак и потпредсједник СПС-а и шеф посланичке групе те странке у НСРС Максим Скоко, са младима из ОО СПС Вишеград обишли су мјесто страдања Срба и музеј у Старом Броду и Милошевићима.
ИЗ СПС ЗАХТИЈЕВАЈУ: Забранити политичко дјеловање васпитно-образовним и медицинским радницима
ЈЕДАН од приоритета наредног сазива Парламента и Владе Републике Српске мора бити забрана политичког дјеловања особама које раде у васпитно-образовном процесу наше дјеце, као и медицинарима који се баве заштитом здравља наших грађана, саопштено је из Социјалистичке партије Српске.
ЂУРИЋ ОСУДИО НОВА ЗАПОШЉАВАЊА У ИЈЗ: „Установом руководи неадекватна особа“
ЧЛАН Предсједништва Социјалистичке партије Српске и кандидат за предсједника Српске на предстојећим општим изборима Неђо Ђурић осудио је потез управе Института за јавно здравство, гдје је након свих афера и скандала са бившим и новим директором, запослено још три нова портпарола.
КОНДИЋ ПОРУЧИО: Измјестити војне вјежбе са простора Мањаче
ОДБОРНИК СПС-а Саша Кондић, на данашњој сједници Скупштине града Бања Лука, коментарисао војне вјежбе на Мањачи.
КОНДИЋ ПОРУЧУЈЕ: Грађани Бањалуке не смију бити осуђени на политички циркус
СУДБИНА Бањалуке и њених грађана тренутно се налази у рукама неодговорних појединаца због чијих политичких препуцавања испаштају они који никако не би смјели. Колико је ситуација озбиљна говори и чињеница да је доведено у питање нормално функционисање града, као и финансијска стабилност цјелокупног Града, каже Саше Кондић шеф клуба одборника и предсједник Градског одбора СПС Бањалука.
ОДРЖАН ФУДБАЛСКИ ТУРНИР У КОЛИМА: Мјештани се дружили са домаћинима (ФОТО)
У Колима код Бањалуке одржан је турнир у малом фудбалу у организацији мјесне заједнице Кола, а домаћин је био Саша Радуловић, предсједник МЗ Кола и канидат за народног посланика испред Социјалистичке партије Српске.
ДОДИК ЧЕСТИТАО ДАЧИЋУ: „У протекле 32 године наш народ прошао је кроз тешка времена и издржао многе притиске“
ЛИДЕР СНСД-а Милорад Додик у честитки поводом 32 године постојања и рада Социјалистичке партије Србије /СПС/ изразио је искрену жељу да у наредним годинама спроведу све заједничке планове од користи за српски народ и реализују вишедеценијске идеје о јачем повезивању Србије и Српске.
СЕЛАК НА ПРОСЛАВИ ГОДИШЊИЦЕ ПОКРЕТА СОЦИЈАЛИСТА: Очекујемо још обухватнију сарадњу Српске и Србије
ПРЕДСЈЕДНИК Социјалистичке партије Српске Горан Селак присиствовао је обиљежавању 14. годишњице Покрета Социјалиста. Селак је честитао предсједнику ПС Александру Вулину, члановима и сипатизерима ПС, те им у име чланства СПС пожелио још успјеха у раду и дјеловању.
НЕ ЗАБОРАВЉАМО ПОДРШКУ НАРОДУ У РЕПУБЛИЦИ СРПСКОЈ: Бањац честитао више од три деценије постојања СПС-а
ДАРКО Бањац, први човјек Народне партије Српске упутио је честитке и захвалност Социјалистичкој партији Србије, поводом 32 године постојања, те им пожелио још много успјешних деценија рада.
„ШУШЊАР СВЈЕДОЧИ И ОПОМИЊЕ“: Селак и Милошевић прислужили свијеће за 5.500 Срба убијених за Илиндан
ПРЕДСЈЕДНИК Социјалистичке партије Српске Горан Селак и потпредсједник Градског одбора СПС Бањалука Дарко Милошевић посјетили су спомен комплекс Шушњар код Санског Моста и прислужили свијеће за 5.500 Срба убијених за Илиндан 1941. године на овом стратишту.
ОТВОРЕНЕ ПРОСТОРИЈЕ ПАРТИЈЕ: СПС у Станарима одржао конститутивну сједницу Општинског одбора
У СТАНАРИМА су отворене просторије Социјалистичке партије Српске а одржана је и конститутивна сједница Општинског одбора СПС Станари.
„ПРИЈЕКИ СУД ЗА СРБЕ“: Селак оштро о срамој одлуци Уставног суда БиХ
ПРЕДСЈЕНДИК Социјалистичке партије Српске Горан Селак изјавио је да Уставни суд БиХ постаје “пријеки суд за Србе” и да оживљава злогласну максиму из доба турске окупације - кадија те тужи, кадија ти суди.
МИЛАКОВИЋ ПОРУЧИО: Нисмо основали СПС да се уклапамо, него да мијењамо ствари
СПС није партија која се уклапа у постојеће "шаблоне", имамо своје политике и своје ставове којих се држимо и вјерујем да смо за нешто више од двије године постојања покренули талас промјена у схватању политике и политичког ђеловања и смјену генерација, поручио је члан Предсједништва СПС и одборник у Скупштини града Бањалука Милан Милаковић.