положај срба у фбих
ПУТЕВИ У ЛОШЕМ СТАЊУ, ПОШТА ИМ НЕ ДОЛАЗИ: Тежак живот српских повратника у селу Горњи Тишковац
У СРПСКОМ селу Горњи Тишковац, које припада општини Бихаћ, данас живи свега 11 Срба повратника који се суочавају са бројним инфраструктурним и другим проблемима.
СРБИ У ФБиХ НЕМАЈУ МИРА: Провалници покушали да обију кућу старице у селу код Возуће
НЕПОЗНАТА лица покушала су рано јутрос да провале у кућу Љепосаве Петковић /77/, српске повратнице у Стошницу код Возуће, која је изразила забринутост за безбједност будући да се ово дешава други пут.
ДИСКРИМИНАЦИЈА СРБА У ФБиХ: Пољопривредници из задруге Планинско млијеко из Шипова не добијају премије за млијеко
СРБИ повратници у ФБиХ, кооперанти Пољопривредне задруге Планинско млијеко из Шипова, не добијају премије за млијеко већ осам мјесеци.
ЗА ПОЛА ГОДИНЕ 34 НАПАДА НА СРБЕ: Све више насртаја на повратнике у Федерацији БиХ
НАПАД на жену у Тумарама код Лукавца само је један од десетине случајева напада на Србе повратнике у Федерацији БиХ ове године, а они који својим поступцима дају подстрек насилницима да чине оваква дјела, седе у функционерским фотељама у Сарајеву.
РАДАНОВИЋ УПОЗОРАВА: Србима у ФБиХ угрожена основна људска права
ОСНОВНА људска права Срба у ФБиХ су угрожена, изјавио је предсједник Одбора за заштиту права Срба у ФБиХ Ђорђе Радановић
ТУЖНА ЖИВОТНА ПРИЧА: Саша из Зенице спава у аутомобилу, преживио мождани удар (ВИДЕО)
САША Симић из Зенице након три године проведене у аутомобилу и двије у тунелу, поново се вратио у аутомобил.
НОВАКОВИЋ-БУРСАЋ: Напади на повратнике указују да за неке у ФБиХ грађански рат још није стао
ДЕЛЕГАТ српског народа у Дому народа Парламентарне скупштине БиХ Сњежана Новаковић Бурсаћ рекла је да укупан број српских повратника у Федерацију БиХ, континуирани напади на њихову имовину, али и црквене објекте и гробља, те неразјашњени случајеви напада који за посљедицу имају смртне исходе, указују да грађански рат за неке у том ентитету још није стао.
НЕМАЈУ СТРУЈУ, ДЈЕЦА НЕ УЧЕ СРПСКИ ЈЕЗИК: Тежак живот Срба повратника у Кантону 10 у Федерацији БиХ
ЖИВОТ Срба повратника у ФБиХ као да је стао - многи од њих немају основне услове за живот, као што су струја и асфалтни путеви, а у неколико мјеста српској дјеци није омогућено да уче матерњи језик.
ОСКРНАВЉЕН СПОМЕНИК У ГАРАВИЦАМА Додик осудио вандалски чин – Уништавају српска стратишта у ФБиХ
ПРЕДСЈЕДНИК Републике Српске Милорад Додик најоштрије је осудио скрнављење споменика српским жртвама у Гаравицама код Бихаћа, оцијенивши да је то још један у низу покушаја да у Федерацији БиХ униште споменике о српским стратиштима.
СТАНКО ЖИВИ ОД 145 КМ СОЦИЈАЛНЕ ПОМОЋИ: „У мом фрижидеру би и мишеви брзо огладнили“ (ВИДЕО)
СТАНКО Игњатовић из Желеће код Жепча остао је познат по томе што га је локални шумар пријавио као кандидата једне странке на прошлим изборима.
ЛИНТА УПОЗОРАВА: Власти у ФБиХ воде политику планске дискриминације преосталих Срба
ПРЕДСЈЕДНИК Савеза Срба из региона Миодраг Линта истакао је да је положај српског народа у Федерацији БиХ веома тежак и да федералне власти очигледно воде политику планске дискриминације преосталих Срба с циљем њиховог потпуног нестанка.
ИЗБЈЕГЛИ СРБИ ИЗ ФБиХ ОБЕСПРАВЉЕНИ: Бошњаци на српским огњиштима подигли џамије
СРПСКИ народ из бројних крајева свијета бори се за дунуме и дунуме земље коју је имао у пуном власништву до половине деведесетих година прошлог вијека на територији данашње ФБиХ, али тешко је очекивати већи искорак јер су имања други присвојили, а на појединим темељима некадашњих огњишта подигли џамије.
ОВО ИМА САМО У БиХ: Дрвар и Гламоч у 21. вијеку повезани макадамом
У ВРИЈЕМЕ дигитализације и ауто-путева, Дрвар и Гламоч повезани су макадамом.
НЕЧУВЕНИ АПСУРД: Ово је једино село у БиХ у које се може ући једино из Хрватске
НАЧЕЛНИК општине Босанско Грахово Урош Ђуран изјавио је да је село Униште вјероватно једино у БиХ у које се може доћи само преко Хрватске.
У 21. ВИЈЕКУ: Дрвар и Гламоч су једине општине у ФБиХ које су спојене макадамом
ДРВАР и Гламоч једине су двије општине у Федерацији БиХ које су спојене макадамским путем дужине двадесетак километара.
ДИЈАСПОРА ЈЕ ВЕЛИКИ ПОТЕНЦИЈАЛ: Гујон о заједничким пројектима Српске и Србије
ДИРЕКТОР Управе Владе Србије за сарадњу с дијаспором и Србима у региону Арно Гујон изјавио је да је добро да Република Српска и Србија имају исте идеје и пројекте усмјерена ка дијаспори, која је велики демографски потенцијал.
СРБИ У ЛИВНУ И КУПРЕСУ: Мали број наше дјеце, али сви похађају православну вјеронауку
У ШКОЛАМА у Ливну и Купресу има мали број српске дјеце, али сви похађају православну вјеронауку, рекао је парох ливањски Предраг Црепуља.
РАДАНОВИЋ О ПОЛОЖАЈУ СРБА У ФБиХ: Повратници тешко остварују своја права
ПРЕДСЈЕДНИК Одбора за заштиту права Срба у Федерацији БиХ Ђорђе Радановић рекао је да се права загарантована Дејтонским мировним споразумом за БиХ примјењују само на територији Републике Српске, те да Срби повратници у Федерацију БиХ и 27 година након завршетка рата тешко остварују своја права у том ентитету.
СРБИ НА НИВОУ СТАТИСТИЧКЕ ГРЕШКЕ: Шта су показали недавни избори за Кантоналне скупштине и парламент Федерације БиХ
ПРОТЕКЛИ општи избори у БиХ су показали да Срби у Федерацији на нивоу статистичке грешке! Најбољи доказ за то је број гласова који су добили српски представници у Кантону 10, гдје су општине Дрвар, Грахово и Гламоч и гдје су они већина.
БРУТАЛНА ОТИМАЧИНА ЗЕМЉЕ: Срби из ФБиХ ускраћени за основна људска права
ПРЕДСЈЕДНИК Удружење Срба из општина босанске Крајине у Федерацији БиХ са сједиштем у Београду Драган Дивјак апеловао је да Срби рођени на том подручју хитно покрену поступке оставинских расправа у матичним општинама, упозоривши да је у току брутална отимачина српске земље и затирање свег српског.
МИТРОПОЛИТ ХРИЗОСТОМ УПОЗОРАВА: Тежак положај православних вјерника у ФБиХ
ЊЕГОВО високопреосвештенство митрополит дабробосански Хризостом изјавио је у интервјуу да је живот православних вјерника у Федерацији БиХ веома сложен и тежак и да се може говорити о њиховој сегрегацији и дискриминацији.
СЕЛАК И БАШИЋ О ПОЛОЖАЈУ СРБА У КАНТОНУ 10: Морамо помоћи нашем народу која живи у ФБиХ
ПРЕДСЈЕДНИК Социјалистичке партије Српске Горан Селак састао се у Бањалуци са министром правосуђа и управе у Влади Кантона 10 ФБиХ Миланом Башићем, а тема састанка био је положај Срба у Кантону 10.
