Отпад

ЗА СВАКУ ПОХВАЛУ: Више од 80 људи чистило Укрину код Дервенте

ЗА СВАКУ ПОХВАЛУ: Више од 80 људи чистило Укрину код Дервенте

ВИШЕ од 80 љубитеља природе учествовало је у данашњој акцији чишћења обала ријеке Укрине у Дервенти коју су, поводом Свјетског дана вода, организовали Спортско-риболовно друштво "Укрина" и градска Туристичка организација.

26.03.23 у 18:36
ДИВЉА ЉУДСКИ НЕМАР: Тоне отпада плутају Дрином, пријете Хидроелектрани Вишеград

ДИВЉА ЉУДСКИ НЕМАР: Тоне отпада плутају Дрином, пријете Хидроелектрани Вишеград

ШТО прије мора бити ријешен проблем плутајућег отпада на Дрини који ријеком Лим из Црне Горе преко Србије стиже у хиљадама тона до Вишеграда.

01.02.23 у 20:55
ТУЖНА СЛИКА У БЛИЗИНИ ВИШЕГРАДА: Тоне отпада поново затрпале Дрину (ВИДЕО)

ТУЖНА СЛИКА У БЛИЗИНИ ВИШЕГРАДА: Тоне отпада поново затрпале Дрину (ВИДЕО)

ЈЕДНА од најљепших европских ријека претворена је у депонију смећа, а призори нису никаква новост, јер је проблем актуелан већ годинама.

22.01.23 у 15:20
ВИШЕ ОТПАДА, ВЕЋА ГЛАВОВОЉА: Шта за БиХ значи продужење животног вијека НЕ “Кршко”

ВИШЕ ОТПАДА, ВЕЋА ГЛАВОВОЉА: Шта за БиХ значи продужење животног вијека НЕ “Кршко”

НУКЛЕАРНА електрана (НЕ) “Кршко” у Словенији добила је еколошку сагласност за продужење погонског вијека до 2043. године, а то према мишљењима упућених у ову проблематику и намјере сусједне Хрватске ствара основану сумњу да би на Трговску гору, односно уз саму границу с БиХ, могле стићи још веће количине отпада, за који тврде да може бити опасан по здравље и околину.

21.01.23 у 09:24
РАДНИЦИ ШАМАЧКОГ „ВОДОВОДА“: У канализацији проналазимо гуме, даске, постељину…

РАДНИЦИ ШАМАЧКОГ „ВОДОВОДА“: У канализацији проналазимо гуме, даске, постељину…

ДИРЕКТОР предузећа "Водовод и канализација" у Шамцу Михајло Ђурђевић апеловао је на грађане да не бацају отпад у канализациону мрежу, што доводи до зачепљења одвода.

16.01.23 у 13:01
ПРИКУПЉЕНА ТОНА ОТПАДА: Успјешна акција чишћења у Бијељини

ПРИКУПЉЕНА ТОНА ОТПАДА: Успјешна акција чишћења у Бијељини

СВЈЕТСКИ дан чишћења обиљежен је данас и у Бијељини акцијом "Камо смеће" у којој је прикупљено више од тоне отпада.

24.09.22 у 19:18
БАЊАЛУЧАНИ МОГУ ДА ОДАХНУ: Нема прекида одвоза отпада, потврдило и Министарство

БАЊАЛУЧАНИ МОГУ ДА ОДАХНУ: Нема прекида одвоза отпада, потврдило и Министарство

ОДЛАГАЊЕ отпада у Бањој Луци не смије да стане, јер за то не постоји ни законски, а ни морални основ.

23.09.22 у 11:36
У ОПРЕМУ УЛОЖЕНО ВИШЕ ОД 200.000 ЕВРА: Отворена прва акредитована лабораторија за воде, земљиште и отпад

У ОПРЕМУ УЛОЖЕНО ВИШЕ ОД 200.000 ЕВРА: Отворена прва акредитована лабораторија за воде, земљиште и отпад

ЛАБОРАТОРИЈА за воде, земљиште и отпад, која је у саставу Института за заштиту и екологију Републике Српске, отворена је данас у Бањалуци и представља прву акредитовану лабораторију у Српској у чију опрему је уложено више од 200.000 евра

21.09.22 у 13:55
НЕ РАЗВРСТАВЈУ СМЕЋЕ НИ ДА ИМ ПЛАТЕ: Слаб одзив Бањалучана на селективно прикупљање отпада

НЕ РАЗВРСТАВЈУ СМЕЋЕ НИ ДА ИМ ПЛАТЕ: Слаб одзив Бањалучана на селективно прикупљање отпада

ПРОЈЕКАТ селективног прикупљања отпада, који је у октобру прошле године почео у насељима Росуље и Нова варош није наишао на планиран одзив становника тих насеља иако су за учешће понуђене стимулације у виду смањења рачуна за одвоз смећа.

21.05.22 у 15:32
МИЛИЈАРДЕ КИЛОГРАМА ОТПАДА КАО ЕНЕРГИЈА: Еколошки проблем у БиХ могућа прилика за ставрање биомасе

МИЛИЈАРДЕ КИЛОГРАМА ОТПАДА КАО ЕНЕРГИЈА: Еколошки проблем у БиХ могућа прилика за ставрање биомасе

МИЛИЈАРДУ килограма отпада у Босни и Херцеговини, умјесто еколошког проблема, могло би постати велика прилика за производњу енергије из биомасе.

02.05.22 у 17:48
НОВИ УДАР НА БУЏЕТ ГРАЂАНА: У Приједору повећане цијене воде, канализације и одвоза отпада

НОВИ УДАР НА БУЏЕТ ГРАЂАНА: У Приједору повећане цијене воде, канализације и одвоза отпада

ЦИЈЕНЕ воде, канализације и одвоза отпада увећане су у Приједору према одлукама које су данас усвојене на сједници Скупштине града.

28.04.22 у 20:13
ФЕКАЛИЈЕ, ОТПАД И СМРАД: Не назире се крај проблемима Технолошке школе у Бањалуци

ФЕКАЛИЈЕ, ОТПАД И СМРАД: Не назире се крај проблемима Технолошке школе у Бањалуци

КОНТЕЈНЕРИ за отпад из ресторана, смеће које се налази испод надвожњака у близини Технолошке школе те одлагање отпада из цистерни које празне шахтове, односно септичке јаме, све су то проблеми са којима се суочава ова средња школа у Бањалуци.

19.04.22 у 20:03