мито
МАМИЋ ПРИЗНАО: Дебевцу сам дао сат од 15.000 евра, знао сам да је добро имати предсједника суда на својој страни
НЕКАДА први човјек Динама из Загреба и алфа и омега клуба са Максимира, Здравко Мамић, већ годинама је у егзилу и скрива се од закона у Хрватској послије осуђујуће пресуде за финансијске малверзације у Динаму.
ХАПШЕЊЕ У ПОРЕСКОЈ УПРАВИ: У акцији „Афродита“ пала три лица због примања мита
ПОЛИЦИЈСКИ службеници Управе за организовани и тешки криминалитет ухапсили су три лица запослена у Пореској управи Републике Српске због примања мита
ПОЛИЦАЈЦИ ИДУ НА СУД: Оптужени да су намјерно заустављали аутомобиле са страним таблама да би узимали новац
ОПТШТИНСКИ суд у Сарајеву потврдио је оптужницу против службеника Министарства унутрашњих послова /МУП/ Кантона Сарајево Мелвиса Татарина и Мунира Каменице, јер су током обављања радних задатака заустављали возила са страним регистарским таблицама и узимали новац од возача, а да им нису дали могућност да плате 50 одсто казне у року од осам дана.
ДОКТОР МОРА ДА ПЛАТИ 20.000 КМ: Љекар и сестра осуђени због узимања мита за пород
СПЕЦИЈАЛИСТА гинекологије и акушерства из Универзитетске болнице (УБ) Фоча др Владимир Чанчар осуђен је у бањалучком Окружном суду на пола године затвора и новчану казну од 20.000 КМ због примања мита од Данијела Весића како би његову супругу Јовану породили царским резом.
ПРИЗНАО ДАВАЊЕ МИТА: Оцу бебе, која је испала љекарима у Фочи, казна 5.000 КМ!
ДАНИЈЕЛ Весић из Требиња, отац бебе Ј.В. која је након порода испала на под медицинском особљу Универзитетске болнице у Фочи, биће осуђен на новчану казну од 5.000 КМ јер је љекару и медицинској сестри дао мито од 500 КМ!
ПОРЕСКИ СУЛУЖБЕНИЦИ ИЗА РЕШЕТАКА: Одређен притвор тројки осумњиченој за корупцију
СУДИЈА за претходни поступак бањалучког Окружног суда одредио је једномјесечни притвор тројици службеника Пореске управе Републике Српске Милошу Јањићу, Урошу Зецу и Дејану Лазићу којима се на терет ставља више кривичних ђела из области корупције.
„ОПРОСТИЛИ“ ДУГ ОД 7.000 КМ? Затражен притвор за тројицу ухапшених пореских извршилаца
РЕПУБЛИЧКО тужилаштво затражило је одређивање притвора за тројицу ухапшених пореских извршилаца.
РАДНИЦИ ПОРЕСКЕ УПРАВЕ ПРАЋЕНИ И СНИМАНИ: Испливали детаљи око акције МУП-а у Бањалуци
СЛУЖБЕНИЦИ Пореске управе Републике Српске Милош Јањић, Урош Зец и Дејан Лазић, који су ухапшени данас због примања мита, неко вријеме су праћени и снимани након чега је и организовано њихово привођење.
УХАПШЕНА ТРИ СЛУЖБЕНИКА ПОРЕСКЕ: Договарали мањи износ дуга у замјену за мито!
ПОЛИЦИЈА Републике Српске ухапсила је три лица запослена у Пореској управи Републике Српске због сумње да су примили мито, потврђено је АТВ-у.
ЦАРИНИЦЕ СНИМЉЕНЕ КАКО ТРАЖЕ МИТО: „Вратите робу у БиХ и опростићу вам“
УСКОК је подигао оптужницу против двије царинице које терети да су 11. августа на граничном прелазу Славонски Шамац покушале од страног држављанина узети мито како би избјегао царински прекршај.
УХАПШЕНА ПРЕДСЈЕДНИЦА СУДА: Осумњичена да је подмићена ваучером за хотел на Златибору
ПРЕДСЈЕДНИЦА Вишег суда у Нишу Д. Ж. ухапшена због сумње да је потписала рјешење за условни отпуст и за то добила ваучер за боравак у хотелу на Златибору.
„ПАО“ ЗБОГ 10 ЕВРА: Полицајци у Тузли осуђени због примања мита
ОПШТИНСКИ суд у Тузли осудио је Ениса Тучића и Слађана Иличића на јединствену казну затвора у трајању од двије и по године, по оптужбама да су, радећи као полицајци МУП ТК-а, узели мито.
ЈЕДНОМЈЕСЕЧНИ ПРИТВОР ДАМИРУ КОВАЧЕВИЋУ: Ухапшен због примања мита
СУД БиХ одредио је једномјесечни притвор припаднику Дирекције за координацију полицијских тијела БиХ Дамиру Ковачевићу који је ухапшен у оквиру акције "Клик" због примања мита.
ЗБОГ ПРИМАЊА МИТА: Полицајци из Источног Сарајева добили отказ
ПОЛИЦАЈЦИ П.Т. и В.Р. из Источног Сарајева добили су отказ у Министарству унутрашњих послова Републике Српске због повреде радне дужност, саопштили су из МУП-а РС.
ПОЛИЦАЈАЦ ИДЕ У ЗАТВОР: Тражио и примао мито од возача који су починили прекршај
ОПШТИНСКИ суд у Сарајеву донио је првостепену пресуду којом је осудио полицијског службеника Јединице за саобраћај Министарства унутрашњих послова Кантона Сарајево Александра Ђурицу на казну затвора од три године и осам мјесеци због примања дара и других облика користи.
АКЦИЈА „БОРЈА“: Ухапшени директор шумског газдинства на испитивању у Републичком тужилаштву
ДИРЕКТОР шумског газдинства Борја Теслић, Ненад Душанић, којег су припадници Управе за организовани и тешки криминалитет МУП-а Републике Српске, по налогу Републичког јавног тужилаштва, лишили слободе због постојања основа сумње да је починио кривично дјело примање мита, спроведен је данас у просторије Републичког јавног тужилаштва.
ДУШАНИЋ ЋЕ БИТИ РАЗРИЈЕШЕН ДУЖНОСТИ: Огласили се из „Шума Српске“ о хапшењу челника ШГ Борја
ДИРЕКТОР предузећа “Шуме Српске” Славен Гојковић изјавио је Срни да ће бити испоштоване законске процедуре након хапшења директора Шумског газдинства “Борја” Ненада Душанића које подразумијевају покретање дисциплинског поступка, те рјешења о његовој суспензији и разрјешењу.
„ПАО“ ДИРЕКТОР ШГ „БОРЈА“ ЗБОГ МИТА: Објављен снимак хапшења у Теслићу (ВИДЕО)
МУШКАРАЦ из Теслића који је јуче ухапшен због сумње да је примао мито, данас ће бити предат Републичком тужилаштву.
БИВИШ МИНИСТАР ИДЕ НА РОБИЈУ: Некадашњи челник МУП-а у Тузланском кантону осуђен због мита
КАНТОНАЛНИ суд Тузла донио је правоснажну пресуду за бившег министра МУП-а ТК Сулејмана Бркића и осудио га на десет мјесеци због примања награде или другог облика користи за трговину утицајем.
АКЦИЈА „СЛИВ“: Ухапшен радник „Вода Српске“ због примања мита
СЛУЖБЕНИК Јавног предузећа “Воде Српске” Н.Г. ухапшен је у Приједору у акцији “Слив” због сумње да је у два наврата тражио и примио мито у износу од 2.000 КМ.
НЕЗАКОНИТО УЗЕО 2.800 ЕВРА: Тужилац из Бихаћа осуђен због примања мита
КАНТОНАЛНИ суд у Сарајеву прогласио је кривим Идриза Бегића због кривичног дјела примање награде или другог облика користи за трговину утицајем. Правоснажно је осуђен на казну затвора у трајању од једне године и шест мјесеци.
ДЕТАЉИ АКЦИЈЕ „СТАРТ“: Ухапшен начелник Старог Града Ибрахим Хаџибајрић
НАЧЕЛНИК сарајевске општине Стари Град Ибрахим Хаџибајрић ухапшен је у оквиру оперативно-тактичке акције "Старт", саопштено је из кантоналног Тужилаштва у Сарајеву.
