#gradjani

ПРОТЕСТ У ЈАБЛАНИЦИ: Велика подршка брутално претученој радници
БРОЈНИ грађани из свих крајева БиХ окупили су се у Јабланици, на протесту подршке радници Ениси Клепо коју је, како тврди, брутално претукао власник хотела "Јабланица" Амир Џафић.
ОЛАКШИЦЕ ЗА ГРАЂАНЕ БиХ: Од нове године јефтинија регистрација возила
ДО краја ове године требало би да буде усвојен правилник који ће донијети појефтињење процедура при регистрацији возила за грађане и фирме у БиХ.
„БАЊАЛУКА ЗАСЛУЖУЈЕ СТАБИЛНОСТ И НАПРЕДАК“ Милошевић сматра да грађани не смију да буду жртве политичких несугласица
ОДБОРНИК Социјалистичке партије Српске у Скупштини града Бањалука Дарко Милошевић изјавио је да Бањалука, као највећи град и административни центар Српске, као и њени грађани не смију да трпе политичке блокаде и да буду жртве политичких несугласица.
„ГРАЂАНИ ДА ПРЕДУЗМУ МЈЕРЕ САМОЗАШТИТЕ ЗБОГ НАЈАВЉЕНИХ НОВИХ ПАДАВИНА“ Цивилна заштита Бијељина упутила апел
ЦИВИЛНА заштита града Бијељина апеловала је да грађани због најављених нових падавина и очекиваног пораста водотока предузму мјере самозаштите како би смањили и предуприједили евентуалну штету од поплава.
НЕСАНИРАНА КЛИЗИШТА: Мјештани Обилићева и Пријечана још не могу прићи кућама
МОКРА приземља и помоћни објекти, уништене баште и путеви и страх од несанираних клизишта надомак кућа проблеми су који муче мјештане Обилићева, Старчевице и Пријечана док сабирају штету проузроковану обилним падавинама какве и они најстарији не памте у овом периоду године.
СИТУАЦИЈА НА КиМ НАПЕТА: Грађани се окупљају, КФОР направио кордон око зграде општине
СИТУАЦИЈА у Звечану јутрос је мирна, испред зграде општине присутан је велики број припадника Кфора, као и стотињак грађана, јавио је дописник Срне.
НА СЈЕВЕРУ КиМ ОГЛАСИЛЕ СЕ СИРЕНЕ ЗА УЗБУНУ: Куртијева полиција око зграда општина у Лепосавићу, Зубином Потоку и Звечану (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ тзв. косовске полиције окружили су данас пре подне зграде општина Зубин Поток, Звечан и Лепосавић, након чега су се огласиле сирене за узбуну.
АЊА ЉУБОЈЕВИЋ: Важно вјеровати у институције Српске
ПОТПРЕДСЈЕДНИК Народне скупштине Републике Српске Ања Љубојевић изјавила је данас да је веома важно дјеци, али и свим осталим грађаним, показати да могу вјеровати у институције Српске.
КАРАН: Полиција способна да се суочи са свим изазовима
МИНИСТАР унутрашњих послова Републике Српске Синиша Каран изјавио је да Српска има полицију која је спремена да заштити животе грађана, имовину и уставни поредак и способна да се суочи са свим безбједносним изазовима.
НОВА ПРАВИЛА: Од данас више није обавезна зимска опрема у Српској и БиХ
МИНИСТАРСТВО унутрашњих послова Републике Српске (МУП РС) обавјештава грађане да је ступањем на снагу Правилника о саобраћају у зимским условима обавезно посједовање зимске опреме за сва моторна возила од 1. новембра до 1. априла - без обзира на временске услове. Закључно са данашњим даном, зимска опрема више није обавезна.
БОРИК ДОБИЈА НОВО ЛИЦЕ: Грађани уљепшали простор цвијећем и дрвећем
БРОЈНИ суграђани учествовали су са представницима Града у данашњој заједничкој акцији уређења насеља Борик 1 и Борик 2.
ДОДИК О РЕЗУЛТАТИМА РЕФЕРЕНДУМА: Грађани одлучили, наставићемо да улажемо у Бијељину
ПРЕДСЈЕДНИК СНСД-а Милорад Додик изјавио је да поштује вољу грађана Бијељине и захвалио свима који су данас изашли на референдум, посебно активистима СНСД-а и коалиције, који су сматрали да је смјена градских челника услов напретка овог града.
ГРАЂАНИ БИЈЕЉИНЕ ИЗЛАЗЕ НА РЕФЕРЕНДУМ: Сутра на биралиштима одлучујуће о опозиву Петровића
ГРАЂАНИ Бијељине сутра ће на референдуму одлучити о опозиву градоначелника Љубише Петровића.
СВЕ ВИШЕ СТРАНАЦА: Интерес за посјету националном парку „Сутјеска“ расте
НАЦИОНАЛНИ парк "Сутјеска", који учествује на Међународном сајму туризма у Београду, биљежи све веће интересовање страних туриста, а прошле године је имао рекордан број посјета, рекла је Срни стручни сарадник за туризам и макетинг у овом националном парку Невена Нововић.
КЛАДИОНИЦЕ КАО АПОТЕКЕ: Грађани у Српској све више новца улажу у игре на срећу
УКУПАН приход од накнада за приређивање игара на срећу, наградних и забавних игара и пореза на добитке од игара на срећу у 2022. години износи око 95 милиона КМ, што је у односу на лани више за 38 одсто, потврђено је за "Независне новине" из Републичке управе за игре на срећу.
НОВИТОВИЋ: Петровић да реагује у интересу грађана
ВРШИЛАЦ дужности директора Републичке управе цивилне заштите Милан Новитовић сматра да градоначелник Бијељине Љубиша Петровић треба да реагује у интересу свих грађана у условима ванредне одбране од поплава и да се понаша у складу са законом, а не да има политички приступ и да се не јавља на позив премијера и надлежних институција.
ДОДИК ЧЕСТИТАО ЈОВАЊДАН: Проведите празник с најдражима у миру, срећи, љубави и благостању
ПРЕДСЈЕДНИК Републике Српске Милорад Додик честитао је данас крсну славу свима који прослављају Јовањдан.
БАЊАЛУЧАНЕ НЕ ЗАНИМА ОДВАЈАЊЕ ОТПАДА: Преузели само 60 бесплатних рециклажних канти
ГРАЂАНИ нису показали претјерану вољу за рециклирањем, с обзиром на то да је само 60 домаћинстава преузело бесплатне канте за рециклажни отпад, а како кажу из "Чистоће", и они који су преузели канте не придржавају се правила рециклирања.
ДОДИК ПОРУЧИО: Народ још једном показао истинску љубав према Српској
ПРЕДСЈЕДНИК Републике Српске Милорад Додик саопштио је да је протеклу седмицу обиљежила величанствена прослава Дана Републике Српске и да је српски народ још једном показао истинску и неупитну љубав према својој Републици, свечано и достојанствено, онако како она то и заслужује.
ШЕРАНИЋ ОЦИЈЕНИО: Стабилна финансијска ситуација у здравственом сектору
МИНИСТАР здравља и социјалне заштите Републике Српске Ален Шеранић рекао је да је у здравственом систему остварна стабилна финансијска ситуација.
„ЗАСЛУЖНИ ГРАЂАНИ НАЈСВЈЕТЛИЈЕ КОЦИЦЕ“: Додик о најљепшем мозаику званом Република Српска
ПРЕДСЈЕДНИК Републике Српске Милорад Додик истакао је на свом Инстаграм профилу, да грађани Српске представљају најсвјетлије коцкице најљепшег мозаика названог Република Српска.
„ПОДРШКУ ОСЈЕЋАМ У СУСРЕТИМА СА ВАМА“: Дружење Додика са грађанима у Бањалуци
ПРЕДСЈЕДНИК Републике Српске Милорад Додик дружио се данас са грађанима Бањалуке у Господској улици и том приликом истакао да је једна од ствари по којој ће памтити ову годину огромна подршка коју му је указао народ.