PIKSI POSLIJE KRAHA OD ALBANIJE: Ponudio sam ostavku, ne putujem u Andoru! (VIDEO)

Foto: M. Vukadinović
Selektor je otkrio da je predsjedniku Saveza Draganu Džajiću i generalnom sekretaru Branku Radujku ponudio ostavku.
– Da vam kažem, već sam obavio razgovor sa predsjednikom i generalnim sekretarom. Ponudio sam moju ostavku, naravno. Tako da, ovaj poraz nisam očekivao i to protiv ekipa koja je glavni rival za drugo mjesto, preuzimam odgovornost, jedini sam krivac. Tako da, što se toga tiče. Nemojte brinuti, žao mi je što smo izgubili utakmicu. Ali… To je tako u sportu i u životu i u fudbalu, ali biće vremena da pričamo o drugim stvarima. Neko kao odgovorno lice, to sam sigurno ja, pokazao sam mnogo puta. Ponudio sam moju ostavku – rekao je Stojković.
Dobio je pitanje kako je moguće da se ima kontinuitet dobrih igara, kada stalno neko debituje.
– Neko mora da debituje, imali smo problema oko sastava. Mnogo povreda. To nije nikakav alibi, vjerujem da ovi igrači imaju kvalitet i da imaju budućnost što se tiče reprezentacije. Tako da… Kažem opet, to je moja odgovornost i nema nikakvih problema. Ne kritikujte igrače, kritikujte mene.
Naveo je i da neće putovati u Andoru.
– Što se tiče vremena, specifično je. Ne putujem ja, mislim da je potpuno iracionalno da putujem sa ekipom. To sam rekao, rekao sam da ne idem za Andoru. Utakmicu će voditi prvi pomoćnik Gorak Đorović. Pretpostavljam da će i oni nešto reći po tom pitanju, ne sada, već sutra sigurno. Sve je to život, ne treba praviti dramu oko toga.
Ne želi da krivi igrače za ovaj poraz, već on prihvata sve to na sebe.
– Odgovornost je moja, nebitno gdje igrali. Rezultat na kraju oslikava stanje na terenu, nismo uspjeli da postignemo gol, oni jesu. Iako mi se čini da smo prvo poluvrijeme, da kažem svoje mišljenje, korektno smo odigrali, imali smo odlične akcije i uspjeli smo da kreiramo neke šanse. Nismo uspjeli da tu loptu smjestimo gde treba, onda je došao taj hladan tuš pred odmor. Drugo poluvrijeme smo pokušali sve što sam mislio da treba da uradim. Puno ofanzivnih igrača je ubačeno, nije bilo kvalitetne lopte i te završnice. Vlahović je imao jednu, ali… Ta lopta je otišla visoko. Nisam lično očekivao. Moram da prihvatim poraz.
Priznao je da su današnjim porazom razočarali naciju, iako je bilo i dobrih stvari za četiri i po godine.
– Ja sam kriv, ja sam najveći krivac i to je moja odgovornost. Uvek sam se vodio tom nekom logikom da morate istini da pogledate u oči. Nisam za to da krivite igrače, oni su se trudili, borili, trčali… Ono što smo dogovarali, radili, ali očigledno to nije dovoljno. Stajem u odbranu njih, ja sam ovde četiri i po godine, uspio sam nekako i mnogo lijepih trenutaka smo imali, lepih utakmica, rezultata, uspevali smo da usrećimo naciju. Razočarali smo naciju, ja sam tu spreman da podnesem posledice, bez ikakvog pravdanja i traženja nekog alibija. To je jednostavno tako.
Srbija nije postigla gol na obe utakmice protiv Albanije, kao ni protiv Engleske na „Marakani“.
– Fudbal se igra za golove, pokušavamo da kreiramo, da napadamo. Da li imamo bolje igrače? Ne znam stvarno. Ovaj izbor igrača je bio moj, tako da… Vjerovao sam da mogu ovaj izazov ispred nas da riješim u svoju korist, ali očigledno… Ili sam ja pogrešio u izboru igrača ili ne znam šta je. Kad odem otići ću ponosan. Bila je privilegija biti selektor svoje zemlje, dugi period. Otkad sam postao selektor, neko će analizirati da li je to nešto valjalo ili nije, da li je bilo dobrih stvari. Mislim da jeste. Nije smjelo da se desi da se izgubi ova utakmica.
Pitanje da li je imao kontrolu nad ekipom je iznerviralo Stojkovića.
– Vi imate neka glupa pitanja. Ali, kako mislite da sam izgubio kontrolu? Je li vidite na terenu? Je li se neko tuče, to je stvarno ono… Nije u redu da me tako nešto pitate. Imate šansu, pitajte igrače da li su zadovoljni mojim ponašanjem vođenjem i tako dalje. Ako neko od njih, jedan kaže da ovo što sam rekao nije tačno, poništite sve što je urađeno u četiri i po godine. Kao da nisam postojao i nisam bio selektor. Obratio sam se igračima, rekao sam šta sam imao. Izvinite što sam rekao da je glupo. Volite da mi popisujete imovinu i tako dalje. To nije lijepo i nije u redu. Tu sam da podnesem posljedice i nikakav problem. Nije tragedija kad selektor ode, doći će neko drugi. Uvijek ću biti navijač Srbije, uvijek će imati u meni podršku. Imao sam kontrolu 120 odsto, to se ne postavlja pitanje, prvi put kad bih vidio to ili osjetio, ja bih otišao. Do toga nije nikada došlo. Molim vas, pitajte to igrače stvarno.
Mnoge je iznenadio odlukom da sa dvojicom debitanata igra najvažniju utakmicu u kvalifikacijama.
– To je moja odluka, da im pružim šansu. Imali smo problema sa povredama nekih igrača i igrača koji ne igraju, Gudelj je bio sa nama, nije bio spreman da odigra utakmicu. Ali je li stvarno mislite da neko odlučuje umesto mene? Može da bude čudno, ali stojim iza svega ovoga četiri i po godine. Sve što ste vidjeli, selektor je donosio odluke. Da li je bilo dobro ili loše, pogrešio sam? Jesam vjerovatno, ali bilo je dobrih stvari. To ne može niko da ospori. Imam zadovoljstvo da sam vodio Srbiju, predstavljao ovu utakmicu. Preko 50 puta sam pjevao himnu, gledao svoju zastavu ispred sebe i to je nešto što je zaista velika privilegija. Odluke sam donosio sam, bez ikakvog pritiska, bez uplitanja nekoga ili nečega. Tako ne radim i nikad neću.
Novinare je zanimalo i zašto je u 75. minutu na teren poslao Vasilije Kostova koji nije igrao ni za mladu reprezentaciju, a danas je debitovao za A tim.
– Nema to veze, ni Jamal nije igrao, pa igra za A tim Španije. Zašto da ne? Nisam ja nešto previše opcija imao na klupi. On je igrač koji ima ofanzivne karakteristike, ono što je odigrao u Zvezdi, odigrao u Ligi Evrope, delovalo je impresivno. To više nije pitanje godina, da li je mlad, star. Jednostavno je tako.
Istakao je da ga lijepe uspomene vežu za Leskovac.
– Kako ne, zahvaljujem se na svemu što ste učinili za reprezentaciju. Doći ću ja opet ovdje, ako bude reprezentacija igrala.
Postoji mogućnost da čelnici Saveza odbiju ostavku, ali Piksi je riješen da napusti klupu Srbije.
– Ne bi trebalo da odbije. Ja sam rekao da najvjerovatnije, neću reći 100 odsto, ali 99 odsto neću putovati u Andoru u ovom ambijentu. Već duži period, ako mogu da kažem, već duži period se osjećam loše.
Za kraj je otvorio dušu.
– Cio ambijent je onako čudan. Dosta čudan. Kače mi se nadimci, iako se ne bavim drugim stvarima osim fudbala, ljudi daju sebi za pravo da vas vrijeđaju, da upućuju neprimjerene riječi. Mislim da to nisam zaslužio, ali ovaj… Jedan ambijent koji nije dobar. Izdržao sam koliko sam mogao, ali ovo je poraz koji ide na moju dušu i moju krivica. Snosim posljedice i odgovornost. Nije lijepo da dajem ostavku medijima, da nudim ostavku nekome. Mora institucija da se ispoštuje, zvao sam ih da siđu dole i rekao sam moju odluku. Moje razmišljanje i tako dalje – rekao je Piksi i dodao:
– Samo da kažem, nema zle krvi niti treba nekome glava da se kida, da se pljuje, vrijeđa. Ovo se dešava. Imate uspone, imate padove. Meni je žao što smo izgubili utakmicu i što ta neka tri boda su nas vodila u taj baraž. Iako još postoji teoretska šansa sa pobjedom u Andori, mi smo na bod sa njima. Svašta je moguće da se desi. Mislim da sa mnoje strane je potpuno jedna odluka na mestu, bez ikakvog pritiska ili sve ono što može da se desi. Vruća glava, vrlo sam trezven, vrlo sam skoncentrisan i pazim šta govorim. To je to u principu – zaključio je Stojković.
Podsjetimo, Srbija u utorak od 20.45 igra protiv Andore.
NAJNOVIJE IZ RUBRIKE
„VJERA I SVETINJE ČINE SRPSKI NAROD“: Dodik poslao snažnu poruku iz Ravanice
VIDOVDAN je dan kada se s posebnim poštovanjem prisjećamo naše slavne istorije, predaka i duhovnih temelja na kojima je opstajao srpski narod, rekao je predsjednik SNSD-a Milorad Dodik.
POKLONILI SE MOŠTIMA SVETOG KNEZA LAZARA: Dodik i Cvijanovićeva sa Vučićem u Ravanici (FOTO/VIDEO)
PREDSJEDNIK Milorad Dodik i srpski član Predsjedništva BiH Željka Cvijanović susreli su se danas u manastiru Ravanica sa Njegovom svetošću patrijarhom srpskim Porfirijem i poklonili moštima Svetog kneza Lazara.
POČETAK JULA DONOSI OSVJEŽENJE: Očekuju se pljuskovi, grmljavina i zahlađenje
POČETAK narednog mjeseca u Republici Srpskoj donosi osvježenje sa padavinama, lokalno gradom i jakim vjetrom, a kiša je moguća i u utorak, 30. juna.
JEFTINIJE GORIVO, ALI NE I ŽIVOTNE NAMIRNICE: Stiže novi talas poskupljenja u Srpskoj
ZBOG stabilizacije prilika na Bliskom istoku došlo je do pada cijena nafte na svjetskom, ali i domaćem tržištu.
BANJAC: Vidovdan nas obavezuje da čuvamo slobodu, jedinstvo i sjećanje na one koji su ih izborili
POVODOM Vidovdana, jednog od najznačajnijih nacionalnih praznika srpskog naroda i krsne slave Vojske Republike Srpske, svim građanima Republike Srpske i Srbije, kao i pripadnicima, veteranima i porodicama poginulih boraca, upućujem iskrene čestitke.
NOVO ORUŽJE SRBIJE PRED OČIMA VUČIĆA I DODIKA: Moćna demonstracija u Batajnici
PREDSJEDNIK Srbije, Aleksandar Vučić, i predsjednik SNSD-a, Milorad Dodik, prisustvuju prikazu novih modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu "Pukovnik pilot Milenko Pavlović" u Batajnici.
KOSOVSKI ZAVJET UTKAN U DUŠU SRPSKOG NARODA: Obilježena krsna slave Vojske Republike Srpske (FOTO)
U Prijedoru je obilježen Vidovdan, krsna slave Vojske Republike Srpske i Trećeg pješadijskog Republika Srpska puka, gdje su položeni vijenci na Centralno spomen-obilježje "Za krst časni".
„AJMO BRAĆO, SRPSKU NE DAMO“: Stevandić ponosan na poklon pjesmu Ujedinjene Srpske u čast Vidovdana (VIDEO)
PJESMA "Ajmo braćo Srpsku ne damo" ugledala je danas na Vidovdan svjetlost dana.
PUTUJETE ZA VIKEND? Na ovim dionicama vas očekuju gužve i izmjene u režimu saobraćaja
VEĆINA putnih pravaca u Republici Srpskoj i FBiH jutros je prohodna, frekvencija vozila je pojačana, a čekanja su na više graničnih prelaza na izlazu iz BiH prema Hrvatskoj, saopšteno je iz Auto-moto saveza /AMS/.
MINIĆ POVODOM VIDOVDANA: „Žrtva boraca obavezuje nas da čuvamo Srpsku“
PREDSJEDNIK Vlade Republike Srpske Savo Minić čestitao je komandantu i pripadnicima Trećeg pješadijskog /Republika Srpska/ puka i nekadašnjim pripadnicima Vojske Republike Srpske Vidovdan – krsnu slavu Vojske Srpske, istakavši da je to dan prisjećanja na one koji su stali u odbranu Srpske kada je to bilo najpotrebnije.
Komentari (0)
17:46 „MOJE LJUBAVI“: Jelena Đoković pokazala kako su joj djeca porasla (FOTO)
SUPRUGA najboljeg tenisera svijeta, Jelena Đoković, podijelila je emotivan trenutak sa svojim pratiocima na društvenim mrežama. Ona je objavila fotografiju na kojoj uživa u šetnji sa kćerkom Tarom i sinom Stefanom prepoznatljivim ulicama Monaka.
14:13 KUPAČI TRAŽE HITNU REAKCIJU GRADA: Uništene kabine na plaži kod Zelenog mosta (FOTO)
Kabine za presvlačenje na banjalučkoj plaži kod Zelenog mosta skoro su potpuno uništene, a brojni kupači koji spas od vrućina traže u hladnom Vrbasu apelovali su na nadležne gradske službe da ih obnove.
0 „MOJE LJUBAVI“: Jelena Đoković pokazala kako su joj djeca porasla (FOTO)
SUPRUGA najboljeg tenisera svijeta, Jelena Đoković, podijelila je emotivan trenutak sa svojim pratiocima na društvenim mrežama. Ona je objavila fotografiju na kojoj uživa u šetnji sa kćerkom Tarom i sinom Stefanom prepoznatljivim ulicama Monaka.
0 „SLOBODA SE ZOVE DRŽAVA“: Dodik – Sloboda ne trpi tutore
SLOBODA ne trpi tutore, sloboda se zove država poručio je lider SNSD-a Milorad Dodik.