„МАЈСТОРЕ, ЗНАЧИ ДА СИ ГЛУП!“: Огласио се Драган Стојковић Пикси пред меч Србија – Андора

ФОТО: Танјуг/Немања Јовановић/БГ
Селекторова уводна реч.
– За сада је све у реду. Јуче смо имали лакши тренинг, данас званични где ћемо пробати неке лакше варијанте. Умор је присутан. Због тога може да дође до две-три промене. За сада нема кадровских проблема, иако Јовић има стомачни вирус. Видећемо данас у каквом стању ће бити.
О Андори:
– Мене радује тимски дух који имамо и градимо. То је једини пут како репрезентација треба да изгледа из утакмице у утакмицу. Радује ме самопоуздање играча. Не само дефанзивних. Поседујемо оно што је битно када се такмичиш. Сигурно је да сутрашња утакмица друга по реду у овим квалификацијама које озбиљно схватамо. Црвени аларм је упаљен. Озбиљно смо то схватили после резултата Андора-Енглеска или Босна-Сан Марино. То нас тера на опрез. Никако страх, али на опрез сигурно. То ћу и пренети играчима. Исто ћемо на психолошком плану спремати утакмицу против Андоре сутра.
Никола Миленковић о податку да Србија на пет утакмица није примила гол:
– Фантастична ствар. Заслуга је то читавог тима и рада на тренингу. Мислим да максимално озбиљно треба да схватимо утакмицу сутра. Максималан респект за њих, али ми ћемо веровати у нас. Даћемо све од себе да обрадујемо нацију.
Драган Стојковић Пикси је након утакмице са Албанијом рекао да је атмосфера у Тирани била сјајна.
– Да разјаснимо неке ствари. Ја медије нисам пратио ово је већ четврти дан. Нити знам ко – пише, нити ко шта извештава. Фокусирам се на оно што је мој посао, да спремим момке колико могу. Ја сам рекао за фудбалски амбијент, искључиво фудбалски. Говорим фудбалским речником и користим фудбалску терминологију. Оно што је било на терену је само за респект. Две клупе за сав респект. Наравно да ћу увек да осудим нефудбалске ствари. Ми не можемо да утичемо на то. Постоје инстанце које се баве тим стварима. Они ће попити казну, али нећемо их ми кажњавати. То је био прави јужноамерички амбијент. Ви нисте били тамо, гледали сте преко телевизије. Свако би пожелео тавку атмосферу. Први пут се десило да не чујем химну. Замислите ви ту ерупцију негодовања и звиждања. Са друге стране, са поносом смо певали нашу химну. То је био додатни мотив за нас, да не подлегнемо том притиску. То је велика победа. Да ли стварно мислите да ће да нас дочекају са аплаузом. Њихово понашање је њихово понашање. Ја нисам политичар, не користим тај говор. Изузетно пазим шта причам. Прокоментарисао сам амбијент на стадиону. Чисто да разјасним, да не бих морао некоме да доказујем своје српство. Ја волим своју Србију и желим од њих да направим шампионе. То је моја мисија. Гостопримство феноменално, организација феноменална. Нити један проблем. Верујем да ћемо тако узвратити. Гледајте Бока-Ривер, онда вам је јасно о чему причам.
О Петровићу као првом голману.
– У овом моменту је он ту број један. Има дилема, не знам како да се разреши… Немамо Рајковића, Петровић је својим понашањем и одбранама оправдао улогу првог чувара мреже и није само да је одбранио пенал, него је деловао како голман такве репутације треба да изгледа. Немам дилему, видећемо шта ће бити до сепмтебра, ко жив, ко мртав – ја мирно спавам.
О наредним ривалима Србије у квалификацијама за Светско првенство.
– Ово је један турнир, да кажемо квалификације. Остало је још седам утакмица да се одигра, има још много до крајњег епилога. Желимо да освајамо бодове и сваки бод без обзира против кога играли је важан, исту вредност има. Сутра је најважнија утакмица, не занима ме Енглеска – занима ме Андора, како је сломити и освојити три бода. Не дозвољавам да ме ико деконцентрише, чињеница да свако може да те искоментарише и извређа, али то мене заиста не погађа. Знам шта ми је чинити. Ту сам стабилан, ма ко шта рекао и проналазио неке ствари за некаквим сензацијама. А када дођу Енглези онда ћемо о њима причати.
О подршци Лазару Самарџићу након скривљеног пенала против Албаније.
– Ја сам врло стрпљив човек и не доносим одлуке преко ноћи. Притисак не подносим. Поготово не од потпуних незналица. Па и Филип Костић је у Азербејџану направио глупост. Били смо прибрани и дали други гол. Могу много увреда и напада да поднесем. Боле, али могу да их поднесем. Слагали се они са мном или не. Када се одлука донесе, она има смисао. Када неко каже не разуме замене…. Мајсторе, јесам крив што не разумеш? Значи да си глуп. Ја немам времена да ти објашњавам зашто правим измене. Медији би требало мало да разумеју борбеност и пожртвованост, труд и зној који је такође видљив. Мене не морате, али играчи заслужују – јасан је био Пикси.
Термин је неповољан?
– Јунски прозор је тешка мука. Вратити играче у тренинг, ја не трчим више, Никола ће вам рећи више.
Никола Миленковић је тада додао:
– Јунски термин је незгодан, мени је 25. маја била последња утакмица у клубу. Има доста размака. Када су тако далеко лако се испада из ритма. Сигурно да постоји умор, али када се игра за репрезентацију сигурно да не постоји проблем. Та жеља мора да буде јача од свега – јасан је био Миленковић.
А за крај, Пикси о наредном ривалу:
– Познајем их довољно. Гледали смо утакмицу против Енглеза, мада смо гледали и против Албаније. Те сам гледао, друге и нисам. Две су сасвим довољно. Организована екипа која може да направи пробем. Када говорим да данас нема лаких противника мени се подсмевају. Биће тешко и сутра добити Андору. Врло су организовани, боре се, трче. То значи да морамо бити стпрљиви у техничком, па и тактичком смислу. Императив је победа, да не тражимо ми сад неке алибије. Бољи смо, али то треба показати на терену – завршио је селектор Србије.
НАЈНОВИЈЕ ИЗ РУБРИКЕ
ДАЛ’ СУ ОВИ РЕАЛНИ? Једним потезом изненадили су свијет! Изабрано најбољих 11 групне фазе Мундијала!
МИМО очекивања једно име се нашло у идеалној једанаесторици прве рунде такмичења по групама на Свјетском првенству.
НЕМА ИМ РАВНИХ! Боксерски клуб „Славија“ поново шампион Републике Српске
БОКСЕРИ Славије доказали да им на нашим просторима нема премца. Бањалучки клуб одбранио је титулу екипног шампиона Републике Српске, а до новог трофеја за клупску ризницу Славијини боксери стигли су у Добоју на посљедњем турниру шампионата Републике Српске.
НОЛЕ СЕ УХВАТИО МИКРОФОНА: Ђоковић направио шоу на концерту у Лондону (ВИДЕО)
НАЈБОЉИ тенисер свих времена, Новак Ђоковић, поново је направио шоу! Било да је на терену или ван њега, Ноле је главна звијезда гдје год да се појави, што је и доказао у Лондону на концерту музичког суперстара Бед Банија.
КОЛУМБИЈА И ПОРТУГАЛ „РАЗОЧАРАЛИ“: Јужноамериканци завршили први у групи, Роналдо и екипа иду на Хрвате!
ФУДБАЛЕРИ Португала и Колумбије ремизирали су 0:0 у оквиру 3. кола групне фазе.
ЂОКОВИЋ ПРЕД ВИМБЛДОН: Много сам боље припремљен него за Ролан Гарос
НОВАК Ђоковић је спреман за Вимблдон. Србин је истакао шта очекује од наступа на трећем гренд слему.
ОВО СЕ ЧЕКАЛО: Познато када Новак Ђоковић игра први меч на Вимблдону
НАЈБОЉИ српски тенисер Новак Ђоковић играће у понедјељак око 18 часова против Кинеза Јибинг Вуа у првом колу Вимблдона, саопштили су данас организатори такмичења.
СВЈЕТСКО ПРВЕНСТВО: Познато девет парова нокаут фазе
ПРЕОСТАЛО је да се одиграју још посљедња кола у групама Л, Ј и К, како бисмо имали комплетирану групну фазу на Свјетском првенству у фудбалу, а већ је и познат добар дио "костура" када је у питању нокаут фаза.
МОДРИЋ СНИМЉЕН КАКО ПЛАЧЕ: Цијела Хрватска гледа у капитена
"НЕВЕРОВАТНО је све ово што сам доживео и што доживљавам."
„НЕЋЕШ ДОБИТИ ТРИ ОД ЈЕДНОМ“ Новак Ђоковић и Арина Сабаленка разговором насмејали планету (ВИДЕО)
СПРЕМА се Новак Ђоковић за Вимблдон, а пред трећи гренд слем сезоне показао је да је у одличном расположењу.
БиХ У СТРАХУ: Џеко у свађи са селектором или је љут на себе?
ФУДБАЛСКА репрезентација Босне и Херцеговине састала се са репрезентацијом Катара у последњем мечу "Б" групе на Светском првенству. Славили су Босанци резултатом 3:1 (2:1)
Коментари (0)
19:30 ПОДВИГ ВРИЈЕДАН ДИВЉЕЊА: Бањалучани бициклима прешли више од 300 километара до светиња у Далмацији
ПОВОДОМ великог празничког дана – Видовдана, тројица бициклиста из Бањалуке, Драган Јокић, Петар Јокановић и Жељко Марић, одлучили су се на несвакидашњи подвиг. Они су својим двоточкашима прешли захтјевну руту дугу 310 километара, како би на овај велики празник посјетили српске светиње у Далмацији.
14:13 КУПАЧИ ТРАЖЕ ХИТНУ РЕАКЦИЈУ ГРАДА: Уништене кабине на плажи код Зеленог моста (ФОТО)
Кабине за пресвлачење на бањалучкој плажи код Зеленог моста скоро су потпуно уништене, а бројни купачи који спас од врућина траже у хладном Врбасу апеловали су на надлежне градске службе да их обнове.
0 ПАКЛЕНО И СУТРА: Очекују се температуре до 40 степени
СУНЧАНО и вруће и сутра ће се задржати у Републици Српској и ФБиХ, локално уз малу облачност, а температура ће ићи до 40 степени Целзијусових.
0 ЦВИЈАНОВИЋ: Скрнављење симбола Српске уз повике „Алаху екбер“ – то је БиХ која се нуди Србима
СКРНАВЉЕЊЕ симбола Републике Српске уз повике "Алаху екбер" - то је БиХ која се нуди Србима, истакла је српски члан Предсједништва БиХ Жељка Цвијановић