ДОДИК НАКОН САСТАНКА ГО СНСД: Коалициони партнери нису гласали за Шобота

Фото: Срна/Борислав Здриња
Додик је рекао да би Никола Шобот, кандидат ове странке, однио побједу за градоначелника да су сви из коалиције на републичком ниову гласали за њега. Најавио је да ће Шобот бити његов нови савјетник за највећи град Српске.
– Разумјели смо градоначелника који је рекао да не жели СНСД унутра, немамо ништа против, желимо му да направи што прије скупштинску већину и да понесе цјелокупну одговорност за стање у граду. Овакав наш приступ подразумијева да не можемо да носимо одговорност за било какве пројекте ако нисмо дио власти, а нисмо и СНСД неће бити дио власти јер не можемо да обезбиједимо већину – рекао је Додик и поручио да ће републичке институције остати привржене пројектима развоја Бањалуке.
Додик је истакао да су коалициони партнери слободни да раде шта мисле да треба да раде.
– Јасно нам је да значајни број њих гласао против нашег кандидата. Они су одабрали такву политику. Цијенимо имајући у виду да су гласали за градоначелника да су на тој политичкој опцији. Увијек говоримо да је важно да линија подршке и власти буде иста, и да градоначелник и скупштинска већина имају једнаку политику. Ми нисмо блокирали ни прошли пут. Веома добро разграничавам политике и мислим да нам треба окупљање на политикама јединства – додао је Додик.
Он је рекао да гласови за заједничког кандидата за градоначелника Николу Шобота нису пратили гласови свих коалиционих партнера на републичком ниову, те да је анализа потврдила да се гласовима СНСД придружио СПС Горана Селака, додавши да и у том смислу постоји одговорност.
– Бањалука заслужује да буде развијен град јер је ту сједиште институција Српске, да с тим у вези то треба да прати инфраструктура – рекао је Додик.
Навео да је тренутни дефицит у граду 35 милиона КМ.
– Како је то могуће? Сазнао сам да реконструкција Куће Милановића нема грађевинске дозволе. Сада ће бити плаћене огромне казне. Да ли то може покрити радост побједе? Градска управа је то радила с новцем из буџета Српске. Градоначелник је имао негативан ревизорски извјештај – истакао је Додик.
Додик је честитао свим предсједницима мјесних одбора странке који су се залагали изузетно на изборима.
– Вођена је коректна кампања. Побиједили смо на сваком мјесту, па и тамо гдје су били они скенери, а неки су пласирали причу да крадемо гласове – рекао је Додик.
Предсједник Градског одбора СНСД-а Бањалука Владо Ђајић истакао је да је задовољан урађеним и оцијенио састанак конструктивним.
– Имамо 11 одборника у Скупштини града и 12.000 гласова више од ПДП-а. Наш план је да се изврши детаљна анализа резултата, са сугестијама шта треба поправљати, како би дочекали спремни изборе 2026. године – рекао је Ђајић.
Састанку су у просторијама странке присуствовали потпредсједници СНСД-а Жељка Цвијановић и Мирослав Бојић, генерални секретар Срђан Амиџић, организациони секретар Игор Додик, кандидат СНСД-а за градоначелника Бањалуке на протеклим изборима Никола Шобот.
Присутни су били и предсједник Актива жена Душица Шолаја, високи функционери СНСД-а Радован Ковачевић, Никола Шпирић и Сњежана Новаковић Бурсаћ.
(РТРС)
НАЈНОВИЈЕ ИЗ РУБРИКЕ
ЦИК БиХ: У потпуности потврђени резултати локалних избора
ЦЕНТРАЛНА изборна комисија (ЦИК) БиХ усвојила је данас допунску Одлуку о потврђивању и објављивању резултата Локалних избора одржаних ове године у БиХ.
ЦИК БиХ: Јелић умјесто Жунића у Народној скупштини
ПОСЛАНИКЕ СНСД-а у Народној скупштини Републике Српске Игора Жунића и Страхињу Башевића, који су на октобарским локалним изборима изабрани за градоначелника Дервенте, односно начелника општине Сокоца, у посланичким клупама замијениће Петар Јелић и Наташа Кулашинац, одлучила је данас Централна изборна комисија (ЦИК) БиХ.
СТЕЧЕНИ УСЛОВИ: Уручење Увјерења о додјели мандата изабраним градоначелницима и начелницима
НАКОН што је Централна изборна комисија БиХ 5. новембра 2024. године потврдила резултате Локалних избора 2024. године и након што су ти резултати објављени у Службеном гласнику БиХ, стекли су се услови за уручење Увјерења о додјели мандата новоизабраним градоначелницима/начелницима, саопштено је из ЦИК-а БиХ.
ДРАМА ОКО РЕЗУЛТАТА ИЗБОРА У БОСАНСКОМ ПЕТРОВЦУ: СНСД се не мири са одлуком ЦИК-а
АПЕЛАЦИОНО одјељење Суда БиХ данас је запримило двије жалбе политичког субјекта СНСД против одлуке Централне изборне комисије у вези са изборима за начелника општине Босански Петровац, речено је Срни из Суда.
ЦИК: Емир Муратовић нови начелник Јабланице
НОВИ начелник Јабланице биће кандидат СДА Емир Муратовић, који је освојио 3.217 гласова, односно 60,12 одсто, саопштено је из Централне изборне комисије БиХ (ЦИК/ након обрађених 95 одсто бирачких мјеста.
ОСТАЛО ЈОШ САМО ЈЕДНО БИРАЛИШТЕ ЗА ПРЕБРОЈАТИ: ЦИК БиХ објавио прелиминарне резултате избора за начелника Јабланице
ЦЕНТРАЛНА изборна комисија БиХ објавила је прелиминарне резултате избора за начелника Јабланице.
СДА ПРОГЛАСИЛА ПОБЈЕДУ: Емир Муратовић је нови начелник Јабланице
СДА Јабланица прогласила је побједу свог кандидата за начелника Емира Муратовића против противкандидата Дамира Шабановића (СДП).
ЗАТВОРЕНА БИРАЛИШТА: Данас одржани локални избори у Јабланици
ЗАТВОРЕНА су биралишта у општини Јабланици гдје су данас одржани локални избори.
СУД ОДЛУЧУЈЕ О РЕЗУЛТАТИМА ИЗБОРА: Бура у Босанском Петровцу након поновног бројања гласова
ЛОКАЛНИ избори у Босанском Петровцу изазвали су политичку буру након што је, према прелиминарним резултатима, за начелника изабрана Бобана Велага Липић (СНСД) с једним гласом предности над Махмутом Јукићем (СДА).
СЛАБ ОДЗИВ ЉУДИ: У Јабланици до 9 сати излазност 9 одсто
ПО информацијама из Општинске изборне комисије Јабланица су саопштили да је излазност бирача до девет сати била девет одсто.
Коментари (0)
17:46 „МОЈЕ ЉУБАВИ“: Јелена Ђоковић показала како су јој дјеца порасла (ФОТО)
СУПРУГА најбољег тенисера свијета, Јелена Ђоковић, подијелила је емотиван тренутак са својим пратиоцима на друштвеним мрежама. Она је објавила фотографију на којој ужива у шетњи са кћерком Таром и сином Стефаном препознатљивим улицама Монака.
14:13 КУПАЧИ ТРАЖЕ ХИТНУ РЕАКЦИЈУ ГРАДА: Уништене кабине на плажи код Зеленог моста (ФОТО)
Кабине за пресвлачење на бањалучкој плажи код Зеленог моста скоро су потпуно уништене, а бројни купачи који спас од врућина траже у хладном Врбасу апеловали су на надлежне градске службе да их обнове.
0 „МОЈЕ ЉУБАВИ“: Јелена Ђоковић показала како су јој дјеца порасла (ФОТО)
СУПРУГА најбољег тенисера свијета, Јелена Ђоковић, подијелила је емотиван тренутак са својим пратиоцима на друштвеним мрежама. Она је објавила фотографију на којој ужива у шетњи са кћерком Таром и сином Стефаном препознатљивим улицама Монака.
0 „СЛОБОДА СЕ ЗОВЕ ДРЖАВА“: Додик – Слобода не трпи туторе
СЛОБОДА не трпи туторе, слобода се зове држава поручио је лидер СНСД-а Милорад Додик.