Budžet grada Banjaluka
DRINIĆ: Građani ne mogu biti kažnjeni zbog političkih obračuna
BANJALUKA ne traži privilegije. Traži fer odnos, odgovorno upravljanje i politiku koja građane ne kažnjava zbog političkih obračuna.
ODBORNICI ODLUČILI: Banjaluka konačno dobila budžet
ODBORNICI Skupštine grada Banjaluka upravo su usvojili budžet grada.
NEDOSTATAK NOVCA U BUDŽETU: Subvencije za vrtiće na čekanju
ZVANIČNI rok za isplatu subvencija za djecu u privatnim vrtićima u Banjaluci za mjesec februar probijen je za više od mjesec dana, jer po aktuelnom pravilniku trebaju da budu isplaćene do 5. u mjesecu za prethodni mjesec. Očigledno je problem u nedostatku novca u budžetu grada, rekao je za RTRS Ljubo Ninković, predsjednik Skupštine Grada.
NACRT BUDŽETA GRADA BANJALUKA: Javna rasprava do 15. aprila
NACRT budžeta grada Banjaluka za 2025. godinu od 252.202.000 KM biće na javnoj raspravi do 15. aprila, saopšteno je iz Gradske uprave.
VIŠE NEGO IKADA: Za sufinansiranje kulturnog i umjetničkog stvaralaštva u Banjaluci 170.000 KM
SREDSTVA za javni konkurs za sufinansiranje projekata iz oblasti kulturnog i umjetničkog stvaralašatva u budžetu grada Banjaluka za ovu godinu su povećana i iznose 170.000 KM.
STANIVUKOVIĆ OBEĆAO: Veća izdvajanja Grada za dnevne centre u Banjaluci
NOVČANA sredstva, koja Grad Banjaluka izdvaja za rad dnevnih centara u narednoj godini biće povećana.
IZDVAJANJA IZ BUDŽETA: Banjaluka prednjači po količini novca uloženoj u pronatalitetne mjere
BANJALUKA izdvaja devet odsto novca iz gradskog budžeta za pronatalitetne mjere i to je svrstava na prvo mjesto među lokalnim zajednicama u Republici Srpskoj.
ĐAJIĆ O BUDŽETU BANJALUKE: Sa koalicijom zauzeti stav da nema rasprave
MIŠLJENJE SNSD-a kada je riječ o rebalansu budžeta grada Banjaluka je da sa koalicijom zauzmemo stav da nema rasprave, a ni usvajanja rebalansa budžeta dok se ne izvrše obaveze iz budžeta.
BEZ NOVIH ZADUŽENJA: Dug Grada smanjen za više od 17 miliona KM
DUG Grada Banje Luke smanjen je za više od 17 miliona KM u odnosu na stanje zatečeno 31. decembra 2020. godine, zahvaljujući racionalnom upravljanju javnim novcem, a u protekloj godini nije bilo ni novih zaduženja.
OBNOVA SAOBRAĆAJNIH ZNAKOVA U BANJALUCI: Na putnu signalizaciju potrošeno 115.000 KM
GRAD Banjaluka je prošle godine za postavljanje i održavanje vertikalne saobraćajne signalizacije izdvojio 115.000 KM, koliko je koštala zamjena 235 saobraćajnih znakova i 38 saobraćajnih ogledala, kazali su iz Gradske uprave za “Nezavisne”.
